Maďarský minister vnútra Pintér pozval do Budapešti Salviniho

10. 4. 2019 19:00

Maďarský minister vnútra Sándor Pintér pozval svojho talianskeho rezortného kolegu a šéfa strany Liga Severu (LN) Mattea Salviniho na návštevu Budapešti.

Maďarský minister vnútra Pintér  pozval do Budapešti Salviniho
Foto: TASR
Popis: Na snímke minister vnútra Maďarskej republiky Sándor Pintér
reklama

Podľa internetovej stránky komerčnej televízie ATV správu osobne potvrdil v stredu v Budapešti Pintér, ktorý dodal, že schôdzka so Salvinim je dôležitá aj pre talianskeho ministra.

O návšteve Salviniho, ktorý je podľa ATV známy odporom migrácie a ktorý sa zviditeľnil tým, že nedovolil zakotviť lodiam s migrantmi v talianskych prístavoch, sa podľa Pintéra ešte rokuje.

So Salvinim sa v Ríme minulý týždeň stretol aj predseda parlamentu László Kövér, ktorý po schôdzke zdôraznil, že Európska ľudová strana (EPP) by mala byť otvorenejšia aj pre sily, ktoré sú v politickom spektre viac vpravo, a nie iba pre tie strany, ktoré sú viac vľavo.

ATV pripomenula, že premiér a predseda vládnej strany Fidesz Viktor Orbán sa nezúčastnil na pondelkovej konferencii "Smerom k Európe zdravého rozumu" v Miláne, na ktorej LN a Alternatíva pre Nemecko (AfD) avizovali vytvorenie novej politickej frakciu v Európskom parlamente (EP). Nová parlamentná skupina sa má nazývať Európska aliancia ľudí a národov (EAPN).

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…