Maďarská vláda: Dôkazom perspektívy nemecko-maďarských vzťahov je investícia BMW

14. 8. 2018 22:00

Dôkazom perspektívy a intenzity nemecko-maďarských vzťahov je avizovaná investícia nemeckej automobilky BMW pri Debrecíne, vyhlásil v utorok v Budapešti minister riadiaci úrad vlády Gergely Gulyás.

Maďarská vláda: Dôkazom perspektívy nemecko-maďarských vzťahov je investícia BMW
Foto: TASR
Popis: Viktor Orbán a Angela Merkelová

Podľa agentúry MTI Gulyás oznámil, že pozemok s rozlohou 400 hektárov, potrebný na výstavbu výrobného závodu, má hodnotu jednej miliardy forintov (3,08 milióna eur), ale výška investície BMW dosahuje hodnotu až jednej miliardy eur.

"Znamená to, že dotknutú ornú pôdu by nebolo možné zužitkovať takto efektívne iným spôsobom," zdôraznil minister s poznámkou, že navyše vznikne množstvo pracovných príležitostí.

Gulyás podotkol, že príchodom BMW bude v Maďarsku prítomná aj tretia nemecká prémiová automobilová značka. "Po západe krajiny a jej strednej časti sa veľká investícia výrobcu áut zrealizuje už aj vo východnom regióne," povedal minister.

Automobilka BMW 31. júla oznámila, že postaví v Maďarsku nový závod za miliardu eur. Stáť bude pri meste Debrecín a zamestná vyše 1000 ľudí. Ročne by sa tam malo vyrobiť až 150.000 vozidiel s motormi spaľovacími, hybridnými i elektrickými, uviedol nemecký koncern v utorok v Mníchove. 

S výstavbou by sa malo začať približne o rok. Kedy sa závod dostane do prevádzky a ktoré modely bude vyrábať, je ešte otvorené.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

0:05 Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

Výbor Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) vylúčil Ruskú federáciu z účasti na svetových šampioná…