Maďarič si vraj robí chúťky na kreslo prezidenta! „Žartuje? Nech nad tým ani neuvažuje, lebo teatrálne pohorí ako jeho poskok Blanár v Žilinskom kraji,“ odkazuje exsmerák Martvoň

20. 11. 2017 13:20

AKTUALIZOVANÉ Tak to by bolo poriadne lákavé kreslo! Podľa kuloárnych informácií má súčasný minister kultúry a v poslednom čase tiež rebel v rámci strany Smer Marek Maďarič záujem o funkciu prezidenta. Na tieto zákulisné reči reagoval niekdajší člen Smeru Anton Martvoň prostredníctvom sociálnej siete. Hoci tlačové oddelenie strany pre Parlamentné listy jeho kandidatúru kategoricky nevylúčilo, hovorca ministra uviedol, že je to úplný nezmysel.

Maďarič si vraj robí chúťky na kreslo prezidenta! „Žartuje? Nech nad tým ani neuvažuje, lebo teatrálne pohorí ako jeho poskok Blanár v Žilinskom kraji,“ odkazuje exsmerák Martvoň
Foto: SITA
Popis: Marek Maďarič
reklama

To, že to vo vnútri Smeru v posledných týždňoch vrie, nie je nijakou novinkou. Novou informáciou však môže byť Maďaričov záujem o post hlavy štátu.

Bývalý člen sociálnych demokratov Anton Martvoň, ktorý po 17 rokoch ukončil v prvej polovici júna svoje členstvo v Smere, sa však nazdáva, že Maďarič by vôbec nemal uvažovať nad kandidatúrou.

„Maďaričova možná kandidatúra na prezidenta SR? Zlý žart alebo budúca realita?“ pýta sa Martvoň hneď v úvode svojho statusu, ktorý zverejnil na Facebooku.

Anton Martvoň. Zdroj: TASR

„Si predstavte, že Maďarič, ktorý do Smeru prišiel z HZDS a ktorého kamarát Podmanický ako synovec ministra Hudeca z HZDS písal oslavnú báseň o Tisovi (respektíve predslov), tak ten Maďarič údajne zvažuje kandidatúru na prezidenta SR. Toto sa s humorom šušká v bratislavských kuloároch,“ pokračoval ďalej v komentári exsmerák. 

Jadro spomenutého Martvoňovho statusu tvoria rôzne zdôvodnenia či pripomienky Maďaričových údajných prešľapov.

Nakoniec Martvoň zakončil svoj status rezolútnym odporúčaním pre súčasného ministra kultúry.

„Žartuje?! Moja odpoveď s úsmevom znie: Nech nad tým ani neuvažuje, lebo teatrálne pohorí ako jeho poskok Blanár v Žilinskom kraji!“ uviedol na záver statusu Martvoň.

Zdroj: Reprofoto, Facebook (Anton Martvon)

Odkaz Smeru: Je významným predstaviteľom strany a ak by prejavil záujem...

Ako komentuje medializované informácie z posledných hodín Maďaričova súčasná strana?

Marek Maďarič je významným predstaviteľom strany Smer-SD a pokiaľ by prejavil záujem o túto kandidatúru, budeme sa touto myšlienkou vážne zaoberať," uviedla pre PL.sk Ľubica Končalová z tlačového oddelenia strany.

Maďarič to popiera

M. Maďarič cez hovorcu ministerstva kultúry Jozefa Bednár poprel, že by uvažoval nad kandidatúrou. „Všetko, čo pán Martvoň napísal na adresu ministra kultúry Mareka Maďariča, od toho, že bol členom HZDS, až po jeho zámer kandidovať na post prezidenta SR, je úplný nezmysel,“ uviedol Bednár pre Trend.sk.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a  ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

17:35 Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

Slovensko zvláda situáciu s koronavírusom na výbornú a to vďaka nastaveniam Pellegriniho vlády a d…