Maďari sa pobili s imigrantmi. Na utečencov v Budapešti zaútočili futbaloví chuligáni

5. 9. 2015 8:55

V noci na sobotu sa z futbalového zápasu Maďarsko proti Rumunsku vracali stovky fanúšikov domáceho družstva domov. Podľa informácií maďarských médií, na ktoré sa odvoláva agentúra DPA, maďarskí fanúšikovia začali utečencov utáborených na budapeštianskej Východnej železničnej stanici (Keleti pu.) biť hlava-nehlava.

Maďari sa pobili s imigrantmi. Na utečencov v Budapešti zaútočili futbaloví chuligáni
Foto: SITA
Popis: Utečenci čakajúci na budapeštianskej železničnej stanici Keleti

Výsledkom nočnej potýčky na stanici sú niekoľkí zranení, ale iba dva prípady si vyžiadali hospitalizáciu. Železničná stanica nebola jediné miesto v Budapešti, ktoré nesie stopy po nočnom pochode maďarských radikálnych futbalových fanúšikov. Desiatky mužov demolovali ulice mesta a pri stretoch s políciou utrpelo zranenia ďalších 30 ľudí, medzi nimi aj policajti.

Niektorí už odišli

Časť migrantov sa rozhodla odísť z Maďarska ešte v piatok. Mnohí sa na hranice s Rakúskom vydali peši a odtiaľ mimoriadnym vlakom smerom do Viedne a ďalej do Nemecka. Práve to je cieľ väčšiny utečencov, ktorí prichádzajú do Európy. Máloktorý z migrantov má záujem požiadať o azyl napríklad v Maďarsku či na Slovensku.

Na maďarsko-rakúsky hraničný priechod podľa SME prišlo zatiaľ 7 autobusov s utečencami, ktorí uviazli v Maďarsku. K hraniciam s Rakúskom má prísť až tritisíc utečencov, ktorí sa k našim južným susedom dostali z Blízkeho východu po takzvanej balkánskej ceste. „Pripravujeme pre nich postele, prístrešky, potraviny, nápoje, v prípade potreby bude k dispozícii tiež lekárska starostlivosť,“ uviedol hovorca Červeného kríža v spolkovej krajine Burgenland Thomas Horvath pre agentúru Reuters, na ktorú sa odvoláva SME.

Celý článok si môžete prečítať TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

20:23 Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

Ľudí k voľbe extrémizmu motivuje pocit sklamania z doterajších vládnych garnitúr aj dezinformácie v …