Macron unikol atentátu. Polícia zadržala mladíka, ktorý chcel útočiť kalašnikovom

3. 7. 2017 15:10

Francúzska polícia zadržala a obvinila 23-ročného mladého muža, ktorý mal v úmysle spáchať 14. júla atentát na francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Informovali o tom dnes spravodajský kanál RMC a televízia BFMTV.

Macron unikol atentátu. Polícia zadržala mladíka, ktorý chcel útočiť kalašnikovom
Foto: TASR
Popis: Emmanuel Macron

Mladíka, ktorý sa hlási k nacionalistickému hnutiu, zadržali v meste Argenteuil v kraji Val-d'Oise. Zadržaný bol v stredu na základe svojich vyjadrení na internete, keď v diskusii na stránke videohier napísal, že si chce kúpiť samopal kalašnikov, aby ním spáchal atentát. Malo k nemu dôjsť 14. júla počas vojenskej prehliadky pri príležitosti francúzskeho štátneho sviatku.

Pri zatýkaní muž policajtov ohrozoval kuchynským nožom. Počas výsluchu potom deklaroval, že mal v pláne zaútočiť aj "na černochov, Arabov, židov a homosexuálov".

Mladík, ktorý je nezamestnaný a má blízko ku krajnej pravici, bol v roku 2016 odsúdený za obhajobu terorizmu. Bol označený za psychicky labilného, ale uvedomujúceho si dôsledky svojho konania.

BFMTV pripomenula, že na Deň Bastily v roku 2002 sa terčom pokusu o atentát stal vtedajší prezident Jacques Chirac, ktorého sa pokúsil zastreliť neonacista Maxime Brunerie. Páchateľ strieľal z karabíny, v ktorej mal päť nábojov. Prezident sa však nachádzal vo vzdialenosti mimo dostrelu zbrane.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Tím Gorila má nového šéfa: Vyšetrovanie kauzy povedie táto žena. Iná, než odporučil Kyselica

18:02 Tím Gorila má nového šéfa: Vyšetrovanie kauzy povedie táto žena. Iná, než odporučil Kyselica

Novou šéfkou vyšetrovacieho tímu Gorila má byť Martina Babacsová. Informovala o tom televízia Joj. P…