Lučanský sa poďakoval Europolu za spoluprácu pri vyšetrovní vraždy Kuciaka

29. 10. 2019 7:42

Policajný prezident Milan Lučanský sa poďakoval Europolu za mimoriadne dôležitú a rozsiahlu analytickú, technickú i personálnu pomoc a podporu pri vyšetrovaní prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Lučanský sa poďakoval Europolu za spoluprácu pri vyšetrovní vraždy Kuciaka
Foto: TASR
Popis: Milan Lučanský
reklama

"Lučanský zvlášť vyzdvihol úlohu Europolu ako garanta nezávislosti, odbornosti a profesionality vyšetrovania tohto bezprecedentného činu," uviedla na sociálnej sieti polícia.

Policajný prezident poďakovanie vyslovil v rámci stretnutia najvyšších policajných predstaviteľov členských štátov Európskej únie (EÚ) a ďalších krajín (EPCC 2019), organizovaného Europolom v Haagu spoločne s fínskym predsedníctvom v Rade EÚ.

 "V rámci hlavnej diskusie, po treťom tematickom bloku venovanom významným a úspešným prípadom spolupráce členských krajín s Europolom, prezident Policajného zboru SR poďakoval Europolu," informovala polícia.

Stretnutie podľa nej bolo vhodnou príležitosťou vzájomne identifikovať kľúčové výzvy orgánov presadzovania práva a rozvíjať spoluprácu policajných zložiek členských štátov EÚ a tretích zúčastnených krajín.

Pri tejto príležitosti sa Lučanský stretol s prezidentom Eurojustu Ladislavom Hamranom a s členmi národného zastúpenia SR na Eurojuste.

Prerokoval s nimi budúcu spoluprácu slovenskej polície s Eurojustom so zameraním na možnosti pomoci Eurojustu pri medzinárodných vyšetrovaniach vykonávaných príslušníkmi Policajného zboru, so zameraním sa na spoločné vyšetrovacie tímy (JIT).

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v dome vo Veľkej Mači. Za Kuciakovu vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70.000 eur.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v tomto prípade minulý týždeň na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na Mariana Kočnera, Alenu Zsuzsovú., Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka.

Zoltán Andruskó sa dohodol s prokurátorom na vine a treste, čím si mal výrazne znížiť trest. Dohodu má ešte odobriť súd.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

23:59 Koniec príbehu o „švédskej ceste“ proti epidémii. Vláda schválila veľmi prísny návrh karantény

Doteraz boli opatrenia, ktoré zaviedla švédska vláda, v porovnaní so zvyškom Európy veľmi umiernené.…