Lubyová podporuje, aby na reprezentačných dresoch boli slovenské štátne znaky

17.4.2019 16:30

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nominantka SNS) podporuje to, aby na reprezentačných dresoch boli slovenské štátne znaky. Uviedla to v stredu po rokovaní vlády.

Lubyová podporuje, aby na reprezentačných dresoch boli slovenské štátne znaky
Foto: TASR
Popis: Ministerka školstva Martina Lubyová

"Reprezentanti sú vychovávaní a sponzorovaní z peňazí nás všetkých občanov Slovenskej republiky. V tomto zmysle sú nastavené aj zmluvy medzi nami a športovými zväzmi na príspevok uznanému športu," povedala Lubyová.

Prezident SR Andrej Kiska vrátil novelu zákona o štátnych symboloch Národnej rade SR na opätovné prerokovanie ako celok. Ustanovenia zákona považuje za rozporné s princípom právnej istoty, a teda aj s princípom právneho štátu. Keďže prezident vrátil novelu ako celok, parlament ju buď schváli v pôvodnom znení, alebo neprejde. Zákon má parlament prerokovať na májovej schôdzi.

Novelu zákona o štátnych symboloch predložila do parlamentu SNS ako reakciu na nové logo na dresoch hokejovej reprezentácie. Právnou normou chcela strana viac chrániť štátne symboly. Do právnej normy sa tak dostali nové pojmy "znamenie štátneho znaku" či "národný symbol". Tiež sa upravila otázka štátnej hymny.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Je to oficiálne: Toto bude nový prezident Ukrajiny. Kto je šoumen, ktorý voľby vyhral? Takto sa Zelenskyj dostal do čela vyše 45 miliónového národa

8:45 Je to oficiálne: Toto bude nový prezident Ukrajiny. Kto je šoumen, ktorý voľby vyhral? Takto sa Zelenskyj dostal do čela vyše 45 miliónového národa

Víťazom prezidentských volieb na Ukrajine, ktorých druhé kolo sa konalo v nedeľu 21. apríla, sa stal…