Lišková to za krátke obdobie vytiahla na päť percent, chváli sa Hlina. Je len do počtu a zbytočne odoberá hlasy pravicovej koalícii, kontruje Pčolinský

10.7.2018 12:30

Prvý prieskum kandidátov na bratislavského primátora, v ktorom by obhájil svoj post Ivo Nesrovnal, vyvolal emócie na politickej scéne. Šéfovi kresťanských demokratov Alojzovi Hlinovi to poriadne vytmavil poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský.

Lišková to za krátke obdobie vytiahla na päť percent, chváli sa Hlina. Je len do počtu a zbytočne odoberá hlasy pravicovej koalícii, kontruje Pčolinský
Foto: TASR
Popis: Alojz Hlina a Peter Pčolinský

Ivo Nesrovnal získal v prieskume agentúry Focus 30,9 percenta. Druhý skončil nezávislý kandidát a bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika so ziskom 23,6 percenta.

Ten si myslí, že na priebežné hodnotenia je ešte priskoro, keďže s prieskumami má zo svojej praxe dostatok skúseností a do volieb je ešte ďaleko. Napriek tomu si veľmi cení, že Bratislavčania ho berú ako vážneho kandidáta, ktorý sa o post uchádza bez politickej podpory. Dodal, že pre neho ostáva jasná priorita –  „bojovať o dôveru Bratislavčanov a dostať šancu pomáhať nášmu mestu“.

Zdroj: FB Václava Miku

Nasleduje nezávislý kandidát s podporou OĽaNO, SaS, Sme rodina a súčasný starosta bratislavských Vajnor Ján Mrva, ktorý v prieskume dosiahol 23,5 percenta. Hudobník, architekt a nezávislý kandidát s podporou mimoparlamentných strán Spolu a Progresívne Slovensko Matúš Vallo by získal 17,2 percenta.

Kandidátka na primátorku Bratislavy za mimoparlamentné KDH Caroline Líšková skončila v prieskume so 4,8 percentami. Aj napriek tomu, že ohlásila kandidatúru len pred pár týždňami, ju takmer päť percent za tak krátky čas motivuje zabojovať o čo najlepší výsledok.

Na jej adresu sa vyjadril aj šéf KDH Alojz Hlina. Pripomenul, že dostať sa z nuly na päť percent za také krátke obdobie je úspech. „Keďže sme použili zatiaľ zhruba iba 15-tisíc eur, tak tomu sa hovorí aj vysoká efektivita a potenciál rastu,“ napísal na Facebooku.

Zdroj: Facebook / Alojz Hlina

Prieskum na kandidátov bratislavského primátora komentoval aj poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský. Myslí si, že čísla hovoria jasne. Podľa neho kandidátka KDH Caroline Lišková je do počtu a zbytočne odoberá hlasy pravicovej koalícii. Dôvodom má byť vyššie ego predsedu KDH Hlinu ako zvyšku členov spomínanej strany, najmä pre spoluprácu so stranami SaS a OĽaNO, uviedol na svojej facebookovej stránke. Okrem toho pripomenul, „že táto spolupráca odzrkadľuje skúsenosť s dodržiavaním dohôd po voľbách najmä v Prešovskom kraji, kde sa župan Milan Majerský správa ako diktátor a radšej sa dohaduje so Smerom, ako so stranami, vďaka ktorým sa stal županom“.

Zdroj: Facebook / Peter Pčolinský

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TP
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Historicky najvyššie ceny za bývanie, dvojnásobné množstvo úverov oproti roku 2008

0:00 Historicky najvyššie ceny za bývanie, dvojnásobné množstvo úverov oproti roku 2008

Nie je dôvod očakávať, že ceny nehnuteľností budú významnejšie narastať. Preto nie je načo čakať ani…