Lipšic s Grendelom prechádzajú do útoku. Podali sťažnosť, tvrdá kritika polície

2. 11. 2016 17:13

Daniel Lipšic a Gábor Grendel čelia obvineniu z vyzradenia bankového tajomstva podnikateľa Mariána Kočnera. Obvinení sa bránia, lebo sa im priebeh vyšetrovania nepáči. Preto proti obvineniu podali sťažnosť.

Lipšic s Grendelom prechádzajú do útoku. Podali sťažnosť, tvrdá kritika polície
Foto: SITA
Popis: Daniel Lipšic a Igor Matovič

Lipšic v uznesení píše: „Zdôvodnenie vyšetrovateľa je len prepisom trestného oznámenia Mariána Kočnera a finančnej skupiny Penta a je formulované takmer výlučne politicky.“ Podľa Lipšica je prokurátor zaujatý a vyjadrenie novinárky, ktorá proti nemu vypovedala, je nedôveryhodné. Informácie o tom priniesol portál dennikN.sk.

Podľa Lipšica by sa mali všetky úkony, ktoré polícia v danej veci vykonala, považovať za neplatné. Ako vysvetľuje v sťažnosti, tento prípad dozoroval prokurátor Bystrík Palovič a podľa exministra je zaujatý. Lipšic totiž nedávno poukázal na jeho vzťahy s Ladislavom Bašternákom, ktorý s Mariánom Kočnerom obchoduje.

Ako ďalej uviedol, prokurátor je zaujatý aj voči Grendelovi. Palovič bol ten, kto Grendela stíhal tesne pred voľbami na starostu Starého Mesta, v ktorých poslanec kandidoval. Aj keď prokuratúra obvinenie zrušila, Grendel voľby prehral.

V danej veci vypovedali aj novinári. „Z vyšetrovacieho spisu vyplýva, že jediná svedkyňa, ktorá tvrdí, že po skončení pracovných raňajok s novinármi získali všetci tam prítomní novinári prístup k listinným dôkazom SFJP týkajúcich sa neobvyklých obchodných operácií v Privatbanke, a. s., je bývalá novinárka Júlia Mikolášiková,“ pokračuje v sťažnosti Lipšic s tým, že Mikolášikovú označil na nedôveryhodnú.

Martina Tvardzíková Ruttkayová z Plus 7 dní nedávno vypovedala proti Gáborovi Grendelovi. Ako Lipšic zdôraznil, tiež vypovedala na Kočnerov podnet. „Ten si pri svojom výsluchu dňa 10. 8. 2016 spomenul na svoj rozhovor s ňou z konca roka 2012, keď sa ho pýtala na kauzu okolo Privatbanky. Z akého dôvodu si na tento rozhovor nespomenul skôr, M. Kočner vo svojom výsluchu neuviedol. Možno jedným z dôvodov bola skutočnosť, že v tom čase ešte nebola vypísaná odmena 100 000 eur na diskreditujúce informácie o mojej osobe.“

Lipšic tiež poukazuje na to, že Ruttkayová pracuje ako redaktorka týždenníka Plus 7 dní, ktorý vlastní finančná skupina Penta a jej priateľ je podľa Lipšicových informácií v pravidelnom kontakte s Kočnerom.

Autor: luc

 

 


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Hlina prirovnal Kisku k Harabinovi. A takto to vysvetlil

19:26 VIDEO Hlina prirovnal Kisku k Harabinovi. A takto to vysvetlil

Predseda, KDH, Alojz Hlina, reagoval na štvrtkový brífing predsedu mimoparlamentnej strany Za ľudí A…