Lídri rokujú o zmenách v koalícii. Bugár ide po ministerstve ako pes po údenom

19.8.2016 12:11

Koaliční lídri Robert Fico (Smer-SD), Andrej Danko (SNS), Béla Bugár (Most-Híd) a Roman Brecely (Sieť) rokujú o zmenách v koalícii. Šéf Mosta-Híd Béla Bugár už potvrdil, žeSieť zrejme z vlády vypadne a zo štvorkoalície vznikne trojkoalícia. Ministerstvo dopravy bude žiadať Most-Híd, záujem má aj o posty štátnych tajomníkov, prípadne ďalšie, ktoré v súčasnosti patria Sieti.

Lídri rokujú o zmenách v  koalícii. Bugár ide po ministerstve ako pes po údenom
Foto: SITA
Popis: Béla Bugár

Ako možný nový minister dopravy sa spomína súčasný štátny tajomník na ministerstve dopravy Arpád Érsek. Bugár to však nateraz nepotvrdil. "Vyjadríme sa po rokovaní," odvetil na otázky novinárov v súvislosti s Érsekom aj zmenami štvorkoalície na trojkoalíciu.

Bugár chce na čele ministerstva človeka, ktorý sa rezortu dopravy rozumie. Érsek bol štátnym tajomníkom na doprave aj za vlády Ivety Radičovej.

Rokovania o zmenách v koalícii si vyžiadal odchod pätice poslancov Andreja Hrnčiara, Martina Fedora, Kataríny Cséfalvayovej, Igora Janckulíka a Eduarda Adamčíka zo strany Sieť a ich vstup do klubu Mosta-Híd. Bugárovci tak majú teraz 15 poslancov ako SNS, Sieť už iba dvoch, bez ktorých by koalícia stále mala v parlamente väčšinu. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Saková o platoch policajtov či hasičov: Toto považujem za spravodlivé

10:53 Saková o platoch policajtov či hasičov: Toto považujem za spravodlivé

Platy vojakov, policajtov, hasičov a horských záchranárov by sa mali riešiť spoločne a za rovnakých …