Lidl pod zámienkou náboženskej neutrality mení skutočnosť na virtuálnu realitu. KDH žiada, aby sa ospravedlnil zákazníkom za vymazanie krížov

3. 9. 2017 21:20

Spoločnosť Lidl podľa podpredsedu KDH Pavla Zajaca hrubo zavádza svojich zákazníkov tým, že na svojich obaloch gréckych potravín, vymazala kríže z pravoslávnych kostolov. Ako citovali Webnoviny Zajaca, „Lidl pod údajnou zámienkou náboženskej neutrality, mení skutočnosť na virtuálnu realitu.

Lidl pod zámienkou náboženskej neutrality mení skutočnosť na virtuálnu realitu. KDH žiada, aby sa ospravedlnil zákazníkom za vymazanie krížov
Foto: TASR
Popis: Pavol Zajac
reklama

„KDH žiada, aby sa spoločnosť Lidl ospravedlnila svojim slovenským zákazníkom za takúto hrubú manipuláciu. Medzinárodná obchodná firma, ako je aj Lidl , si musí byť vedomá aj spoločenskej zodpovednosti za svoje konanie, ktoré v tomto prípade vyvolalo pohoršenie u slovenských občanov,“ vyhlásil Zajac.

Na miestach odkiaľ pochádzajú tieto fotografie (grécky ostrov Santoríni) podpredseda KDH bol, tak ako aj niekoľko stotisíc návštevníkov ročne, uvádzajú Webnoviny.

„Na kopulách pravoslávnych kostoloch sú kríže, na ktoré sú právom hrdí všetci Gréci, ale aj ostatní kresťania. Všetci návštevníci Grécka chápu, že tento symbol kresťanstva je súčasťou histórie, ale aj súčasnosti Grécka. Veď aj celá Európa, ktorej súčasťou je aj Slovensko, stojí na kresťanských základoch,“ povedal Zajac.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Remišová: Blackout by zhoršil aj tak zlú ekonomickú situáciu, psychiku ľudí, a nič nevyriešil

21:59 Remišová: Blackout by zhoršil aj tak zlú ekonomickú situáciu, psychiku ľudí, a nič nevyriešil

Podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) nesúhlasí s návrho…