Liberálna demokracia bola životaschopná iba dovtedy, kým mala aj kresťanské hodnoty, povedal Orbán

29. 7. 2019 11:14

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na 30. jubilejnej letnej univerzite Maďarov v rumunskom meste Baile Tušnad počas víkendu oslovil súčasne svojich voličov, ale aj politikov Európskej únie. Zhodli sa na tom v pondelok analytici v rozhovore pre komerčnú televíziu ATV.

Liberálna demokracia bola životaschopná iba dovtedy, kým mala aj kresťanské hodnoty, povedal Orbán
Foto: TASR
Popis: Viktor Orbán
reklama

Orbán v sobotňajšom prejave hodnotil uplynulé obdobie troch desaťročí od zmeny režimu a konštatoval, že v Maďarsku vznikol svojský kresťanskodemokratický štát. Podľa hlavného analytika inštitútu XXI. Század Dániela Deáka sa takéto ponímanie čoraz viac šíri v Európe a stavia sa proti liberálnej demokracii.

"Liberálna demokracia bola životaschopná iba dovtedy, kým mala aj kresťanské hodnoty, čo sa však v uplynulých 20 rokoch radikálne zmenilo," zdôraznil Orbán.

András Pulai z inštitútu Publicus vyzdvihol z premiérovho prejavu prípravu na ekonomické ťažkosti nadchádzajúcich rokov. Podľa jeho slov o tom svedčia Orbánom avizované dva nové hospodárske akčné plány pre budúci rok, ktorými naznačil komunikačné i politické prípravy na krízu v rámci EÚ alebo na globálnu krízu.

Premiér v prejave okrem iného vyzval Brusel, aby sa Únia namiesto myšlienky budovania európskeho socializmu, ktorá podľa jeho názoru vedie k záhube, vrátila k myšlienke budovania konkurencieschopnej európskej ekonomiky.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Šichtařová: Peniaze všetkým. Z helikoptér. Úplné šialenstvo

23:59 Šichtařová: Peniaze všetkým. Z helikoptér. Úplné šialenstvo

Ekonómka Markéta Šichtařová sa vo svojom blogu na serveri iDNES.cz zameriava na to, že je nová doba.…