Liberalizmus a kapitalizmus nemajú lepšiu alternatívu, hovorí Mikloš

16. 8. 2018 9:42

Bývalý minister financií z čias vlády Mikuláša Dzurindu Ivan Mikloš v najnovšom komentári píše, že liberálna demokracia a otvorená trhová ekonomika nemajú alternatívu. Dodáva, že v dohľadnom čase takáto alternatíva existovať nebude a exminister už teraz presne vie, čo ňou nesmie byť.

Liberalizmus a kapitalizmus nemajú lepšiu alternatívu, hovorí Mikloš
Foto: TASR
Popis: Ivan Mikloš
reklama
Liberálna demokracia a otvorená trhová ekonomika nemajú a ani nebudú mať podľa Mikloša alternatívu v dohľadnom čase. „Takouto alternatívou v žiadnom prípade nemôžu byť tzv. neliberálne demokracie alebo diktatúry, rovnako ako nimi nemôžu byť politiky založené na protekcionizme a izolacionizme,“ píše exminister financií v komentári. 
 
Mikloš v texte ponúka historický kontext, ktorým obhajuje svoje tvrdenia o momentálnej nenahraditeľnosti liberálnej demokracie a trhovej ekonomiky. „Liberalizmus a kapitalizmus nemajú lepšiu alternatívu z jednoduchého dôvodu – všetky ostatné alternatívy nás podvádzajú ako voličov a ako zákazníkov. Neexistujúca, obmedzená či neférová politická súťaž nám neumožňuje naozajstnú voľbu ako voličom a rovnako deformovaná ekonomická súťaž nás obmedzuje ako zákazníkov,“ myslí si Mikloš. 
 
Bývalý člen Dzurindovej vlády v závere komentára dodáva, že tí skôr narodení si dobre pamätajú neexistujúcu, obmedzenú či neférovú politickú súťaž. Mladším by sme toto obdobie mali podľa Mikloša neustále pripomínať. 
 
Celý text nájdete TU
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…