Liberáli tvrdia, že súd dal Kočnerovi možnosť ovplyvňovať svedkov

24.6.2018 15:20

Boj proti korupcii dostal riadny kopanec. V súvislosti s prepustením podnikateľa Mariana Kočnera a exriaditeľa TV Markíza Pavla Ruska na slobodu to vyhlásil poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jozef Rajtár.

Liberáli tvrdia, že súd dal Kočnerovi možnosť ovplyvňovať svedkov
Foto: TASR
Popis: Marián Kočner

"U nás je úspechom, aj keď zločinci utečú do Belize a aspoň nepokračujú v trestnej činnosti na Slovensku," povedal Rajtár.

Podľa strany SaS je neprijateľné, aby bol prepustený človek, ktorý sa v nedávnej dobe opakovane vyhrážal novinárom. "Rozhodnutie prepustiť Mariana Kočnera len potvrdzujú pochybnosti spoločnosti o fungovaní justície,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Podnikateľ Kočner, ako aj bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister Rusko budú stíhaní na slobode. Obidvaja sú obvinení v prípade falšovania zmeniek voči televízii. Rozhodol o tom v sobotu (23.6.) večer sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica.

"Sudca ŠTS skonštatoval existenciu dôvodného podozrenia spáchania trestnej činnosti oboma obvinenými, ale nezistil žiadne konkrétne skutočnosti odôvodňujúce útekovú, kolúznu, ako aj preventívnu väzbu u oboch obvinených," potvrdila pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Ani jeden z obvinených sa k sobotnému rozhodnutiu súdu nevyjadril. Sťažnosť voči nemu podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Obvinenia boli voči Kočnerovi a Ruskovi vznesené v prípade falšovania televíznych zmeniek v hodnote 70 miliónov eur.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

13:00 Sme jeden úžasný národ, ukazujeme to aj tým, že Slovák je premiérom v Čechách, povedal Danko v diskusii s Kiskom a Pellegrinim

Bez vzniku Československa by nebolo dnešného suverénneho Slovenska. V diskusnej relácii RTVS O 5 mi…