Lexov „prešpekulovaný“ ťah alebo len zhoda náhod?

16.3.2017 9:06

Chystá sa definitívne zamávať Slovensku? Meno Ivana Lexu je v posledných dňoch znova na pretrase. Bývalý šéf Sisky sa objavil nečakane na Slovensku. Je jeho príchod súčasťou premyslenej stratégie?

Lexov „prešpekulovaný“ ťah alebo len zhoda náhod?
Foto: TASR
Popis: Ivan Lexa v roku 2006

Len on vie, kde je pravda. Bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivan Lexa by ako jedna z hlavných postáv kauzy okolo Mečiarových amnestií mohol byť právom znepokojený súčasným vývojom udalostí na Slovensku.

Lexa totiž „lieta“ v prípade únosu a zavlečenia syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča do cudziny.

Bývalý šéf informačnej služby sa však v budúcnosti nemusí vôbec postaviť pred súd, a to aj napriek tomu, že by amnestie v najbližšom čase skutočne boli zrušené. Dôvodom je fakt, že Lexa žije so svojou druhou manželkou už dlhšie v Mexiku.

A ako spomína vo svojom štvrtkovom vydaní denník Nový Čas, so stredoamerickou krajinou nemá Slovensko dohodu o vydávaní osôb.

„Znamená to, že ak by sme nejakého občana chceli z americkej krajiny dostať, museli by sme ho za niekoho vymeniť, čo nemusia Mexičania prijať,“ píše sa v predmetnom článku. 

Vo svojej vlasti sa Lexa zdržiava málo, hoci pred dvomi dňami pricestoval (pravdepodobne) na krátku návštevu. Ako dlho sa zdrží, nechcel špecifikovať. Tiež dodal, že dianie okolo Mečiarových amnestií vôbec nesleduje.

Avšak v prípade, ak sa Lexa presťahuje do Mexika natrvalo, môže vyviaznuť beztrestne. Práve pre spomínanú nejestvujúcu dohodu o vydávaní osôb na trase Bratislava – Mexiko.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Generál NATO:  V minulosti sme zlyhali, musíme rozmýšľať inak

0:00 Generál NATO: V minulosti sme zlyhali, musíme rozmýšľať inak

Vnímať obranu len ako tanky, lietadlá a lode je chybné. Bezpečnosť totiž priamo súvisí aj s témami, …