Len pokračujte a aj vy dostanete. Danko sa vraj pustil do Nicholsonovej a mal ju nazvať Harrym Potterom

23. 3. 2018 16:45

Mimoriadne rokovanie národnej rady, ktorého témou je vyslovenie dôvery novej vláde pod vedením Petra Pellegriniho (Smer-SD), sa v piatok nieslo v duchu útokov a osobných narážok. Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) vykázal zo sály poslanca Igora Matoviča (OĽaNO) a vraj sa dostal aj do konfliktu aj s podpredsedníčkou NR SR Luciou Nicholsonovou (SaS).

Len pokračujte a aj vy dostanete. Danko sa vraj pustil do Nicholsonovej a mal ju nazvať Harrym Potterom
Foto: TASR
Popis: Lucia Ďuriš-Nicholsonová, Andrej Danko
reklama
Podľa toho, čo píše Nicholsonová na svojom oficiálnom facebookovom profile, od nej Andrej Danko chcel, aby prerušila rokovanie vždy, keď do sály vstúpi Igor Matovič a to až do chvíle, kým zase neodíde. 
 
„Aj ja, aj Béla Bugár sme mu (Dankovi) vysvetlili, že rokovací poriadok chápe vykázanie poslanca ako jeho neospravedlnenú neúčasť na rokovaní. Keď som v tom pokračovala, povedal mi: Len pokračujte a aj vy dostanete,“ uvádza Nicholsonová na sociálnej sieti. 
 
Danko sa podpredsedníčky parlamentu údajne opýtal, ako si dovoľuje robiť si na Facebooku srandu z toho, že pobozkal svoje kapitánske výložky. „Povedala som mu: Pán predseda, veď polovica Slovenska si z vás robí srandu.“ 
 
 
Tým sa však výmena medzi Dankom a Nicholsonovou, podľa jej interpretácie, neskončila. „Potom mi ešte povedal, že som hanba, lebo vyzerám ako Harry Potter - čo inak považujem za celkom vtipné, keby to nepovedal predseda NR SR na pôde parlamentu,“ konštatuje poslankyňa za SaS. 
 
Nicholsonová priznáva, že vo chvíli krátkej konfrontácie s Dankom neboli zapnuté mikrofóny. Existuje však údajne videozáznam, ktorý si poslankyňa vyžadala. 
 
„Nejdem z toho robiť haló, je to len jedna časť mozaiky súčasného parlamentu, ktorého koaličná väčšina o chvíľu požehná novú vládu,“ uzatvára svoj status Nicholsonová. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

A už dosť! Povedal Zahradil, pokiaľ ide o peniaze EÚ

23:59 A už dosť! Povedal Zahradil, pokiaľ ide o peniaze EÚ

Český europoslanec Jan Zahradil sa vyjadril k textu servera Deník.cz, ktorý priniesol informácie o s…