Len korupčník a bezcharakterný luhár prisahá na zdravie svojich detí, komentuje Galko Ficov sľub nekandidovať za prezidenta

8.12.2017 16:45

Premiér Robert Fico prisľúbil „na zdravie svojho syna“, že nebude kandidovať na prezidenta. Reakcie na seba nenechali dlho čakať. Krátko po plamennom prejave predsedu vlády sa na sociálnej sieti ozval poslanec a podpredseda opozičnej SaS Ľubomír Galko.

Len korupčník a bezcharakterný luhár prisahá na zdravie svojich detí, komentuje Galko Ficov sľub nekandidovať za prezidenta
Foto: TASR
Popis: Robert Fico
Ako to už býva u podpredsedu SaS zvykom, ani teraz Galko nešetril kritikou na adresu premiéra a za terč si vybral práve jeho vyjadrenie, že sa nebude uchádzať o miesto hlavy štátu. „Vyhlasujem to na zdravie môjho syna. A viete, že ja držím slovo. Nebudem kandidovať na prezidenta SR,“ vyhlásil Fico. 
 
Galkova odpoveď na Facebooku je podobne ostrá, ako boli vyjadrenia opozičných politikov počas trinásťhodinového neúspešného odvolávania Roberta Kaliňáka (Smer-SD) z funkcie ministra vnútra, na ktorej sa svojho straníckeho kolegu premiér podľa očakávaní zastal a vyslúžil si rovnakú dávku kritiky. Teraz to Fico schytal za svoju „prísahu“ na zdravie vlastného syna.
 
„Viete, aký politik prisahá na zdravie svojich deti? Len taký, čo je korupčníkom a bezcharakterným luhárom. Lebo čestnému človeku stačí povedať, že nebudem kandidovať, a médiá aj verejnosť mu uveria,“ píše Galko na sociálnej sieti. 
 
Ako sme písali TU, premiér sa po sľube, že nebude kandidovať na prezidenta, vrátil aj k svojej neúspešnej kandidatúre z roku 2014, keď prehral s Andrejom Kiskom. Fico priznal, že bolo politickou chybou uchádzať sa o post hlavy štátu z funkcie premiéra. 
 
„Moji voliči mi hovoria, že ma nevolili, lebo chceli, aby som zostal predsedom vlády. V roku 2019 bez ohľadu na to, kde budem a čo bude, sa nebudem uchádzať o post prezidenta. Na hľadanie kandidáta ešte máme čas,“ uzavrel predseda vlády.
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Štát by si mal pohľadávky vymáhať sám. Súkromní exekútori si z toho urobili mega biznis. Danko hovorí, že vôľa na exekučnú amnestiu existuje

18:30 Štát by si mal pohľadávky vymáhať sám. Súkromní exekútori si z toho urobili mega biznis. Danko hovorí, že vôľa na exekučnú amnestiu existuje

Vláda SR má vôľu vykonať voči dlžníkom Sociálnej poisťovne (SP) generálny pardon. Na pôde Národnej r…