Lavrov: Rusko bude pokračovať v boji za dodržiavanie územnej celistvosti Sýrie

17. 4. 2018 20:30

Vzdušné útoky Západu v Sýrii, ku ktorým došlo v sobotu, sú "hrubým porušením medzinárodných právnych noriem vrátane Charty OSN". V telefonickom rozhovore s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou to povedal ruský prezident Vladimir Putin.

Lavrov: Rusko bude pokračovať v boji za dodržiavanie územnej celistvosti Sýrie
Foto: TASR
Popis: Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

Ruský prezident zároveň nemeckej kancelárke povedal, že sobotňajšie útoky značne poškodili úsilie o dosiahnutie mieru v Sýrii, uvádza sa podľa agentúry DPA vo vyhlásení Kremľa. 

Na margo najnovších vzdušných útokov v Sýrii sa vyjadril aj ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, ktorý povedal, že Rusko bude "pokračovať v boji za dodržiavanie zvrchovanosti a územnej celistvosti Sýrie". 

Nedávna eskalácia zasahovania Západu do sýrskej občianskej vojny má negatívny vplyv na "celý systém medzinárodných vzťahov", povedal Lavrov pre agentúru TASS. 

Ozbrojené sily Británie, Francúzska a Spojených štátov podnikli v sobotu nadránom útoky na viaceré objekty v Sýrii, čo malo byť odvetou za údajné použitie chemických zbraní sýrskou armádou v meste Dúmá pri Damasku.

Mali by sa stretnúť

Nemecká spolková kancelárka Merkelová sa podľa vlastných slov v dohľadnom čase stretne s prezidentom Ruskej federácie Putinom. Termín schôdzky však zatiaľ nie je dohovorený.

Šéfka nemeckej spolkovej vlády počas návštevy novozélandskej premiérky Jacindy Ardernovej v Berlíne v utorok vyhlásila, že počet tém na vzájomnú výmenu názorov a diskusiu - od Ukrajiny cez problematiku zemného plynu až po tú najvážnejšiu, konflikt v Sýrii - si vyžaduje osobné stretnutie v dohľadnom čase.

Informácie priniesli tlačová agentúra DPA a prvý program verejnoprávnej nemeckej televízie ARD.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Januárová schôdza nakoniec s jedným bodom. Poslanci neprelomili veto prezidentky

20:02 Januárová schôdza nakoniec s jedným bodom. Poslanci neprelomili veto prezidentky

Januárová schôdza Národnej rady (NR) SR trvala len jeden deň, poslanci ju ukončili štátnou hymnou SR…