Lavína je spustená. Kontroly na hraniciach obnovilo aj Slovensko

14. 9. 2015 16:04

Opatrenie Nemecka, teda znovuzavedenie hraničných kontrol, spúšťa v Európe lavínovú reakciu. Najnovšie obnovilo kontroly na hraničných priechodoch s Maďarskom a Rakúskom aj Slovensko.

Lavína je spustená. Kontroly na hraniciach obnovilo aj Slovensko
Foto: SITA
Popis: Utečenci odpočívajúci po ceste z Maďarska v pohotovostnom centre v rakúskom Nickelsdorfe

Ako informovala Michaela Paulenová z Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra, polícia v súvislosti s migračnými vlnami posilnila zložky dohliadajúce na bezpečnosť hraníc o 220 policajtov. Policajti sú prítomní na hraničných priechodoch aj na vytypovaných miestach zelenej hranice. Situáciu podľa Paulenovej rezort neustále monitoruje a postup koordinuje s policajnými zbormi v Rakúsku, Maďarsku a v Českej republike.

V nedeľu oznámilo obnovenie kontrol na hraniciach aj Nemecko. Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziére oznámil, že jeho krajina zavádza dočasné hraničné kontroly na rakúskej hranici v snahe obmedziť prílev utečencov. Nemecko a Rakúsko sa pred týždňom dohodli, že vpustia na svoje územie migrantov, ktorí sa zhromaždili v Maďarsku. Obe krajiny vtedy zdôraznili, že ide o jednorazový krok na zmiernenie núdzovej situácie. Prílev migrantov a utečencov však stále pokračuje a nemeckí predstavitelia cez víkend vyhlásili, že tempo prichádzajúcich ľudí preťažuje možnosti krajiny poskytnúť im útočisko.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nekultúrna opozícia, konflikt na ulici a Čaputovej politické víťazstvo, hodnotí situáciu posledných dní publicista

12:09 Nekultúrna opozícia, konflikt na ulici a Čaputovej politické víťazstvo, hodnotí situáciu posledných dní publicista

Mobilizácia voličov prostredníctvom konfliktu medzi koalíciou PS-Spolu a ĽSNS pred eurovoľbami pomoh…