Lajčák sa opäť stretne s Pompeom

18. 10. 2019 9:24

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) odcestuje v nedeľu (20. 10.) na pracovnú návštevu do USA, kde bude rokovať s americkým ministrom zahraničných vecí Mikeom Pompeom. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Lajčák sa opäť stretne s Pompeom
Foto: TASR
Popis: Mike Pompeo a Miroslav Lajčák počas stretnutia 14. novembra 2018 vo Washingtone.

Pôjde v poradí o ich tretie bilaterálne stretnutie, ktoré bude pokračovaním ich dialógu z novembra 2018 a februára 2019, zameraného na kľúčové otázky agendy slovenského predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ako aj na ďalšie vybrané zahranično-politické témy.

Počas dvojdňového pobytu vo Washingtone bude Lajčák rokovať aj s námestníkom ministra zahraničných vecí USA pre európske a euroázijské záležitosti Philipom Reekerom, s bývalým zástupcom generálneho tajomníka OSN pre politické otázky Jeffreym Feltmanom i s bývalým americkým osobitným predstaviteľom pre Ukrajinu Kurtom Volkerom.

Stretne sa aj s predstaviteľmi amerického vládneho, ale i mimovládneho sektora, vystúpi na verejnom podujatí Wilsonovho centra.

Súčasťou jeho cesty v USA je aj otvorenie výstavy pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie na pôde George Washington University.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Tím Gorila má nového šéfa: Vyšetrovanie kauzy povedie táto žena. Iná, než odporučil Kyselica

18:02 Tím Gorila má nového šéfa: Vyšetrovanie kauzy povedie táto žena. Iná, než odporučil Kyselica

Novou šéfkou vyšetrovacieho tímu Gorila má byť Martina Babacsová. Informovala o tom televízia Joj. P…