Lajčák odovzdal v Skopje šeky na podporu humanitárnych projektov

20. 6. 2019 9:00

Slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD), ktorý tento rok predsedá Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), počas stredajšej cesty do Severného Macedónska absolvoval okrem stretnutí s politickými predstaviteľmi krajiny aj dve návštevy s humanitárnym rozmerom — v miestnom rehabilitačnom ústave pre deti a mládež a na slovenskom veľvyslanectve, kde odovzdal dva symbolické šeky z projektu SlovakAid.

Lajčák odovzdal v Skopje šeky na podporu humanitárnych projektov
Foto: TASR
Popis: Miroslav Lajčák

Program Stavanie mostov v rehabilitačnom ústave podporuje spoločné aktivity študentov z viacerých etnických a sociálnych komunít.

"Tento projekt pre mňa predstavuje prinajmenšom tri veľmi dôležité veci — integráciu a inklúziu, nádej na budúcnosť a inšpiráciu pre iných," povedal Lajčák v príhovore k študentom.

Zdôraznil pritom angažovanosť OBSE v projekte. "Ako minister zahraničných vecí Slovenska som tiež hrdý, že projekt podporuje aj moja krajina," dodal.

JUDr. Miroslav Lajčák

  • BPP
  • minister zahraničných vecí a európskych záležitostí

Na slovenskom veľvyslanectve v Skopje potom odovzdal dva symbolické šeky v hodnote 10.000 eur na podporu vzdelávacích aktivít súvisiacich s kaňonom Matka neďaleko Skopje a miestnou botanickou záhradou.

Lajčák následne odcestoval do Sarajeva, kde má v stredu večer a vo štvrtok na programe stretnutia s poprednými predstaviteľmi Bosny a Hercegoviny, vrátane členov kolektívneho predsedníctva krajiny Milorada Dodika, Željka Komšiča a Šefika Džaferoviča. Stretne sa aj s lídrami viacerých politických strán, zástupcami medzinárodnej komunity, pracovníkmi misie OBSE a tiež so zástupcami miestnych mimovládnych organizácií.

Aj v Bosne a Hercegovine odovzdá humanitárnu pomoc, najmä pre rodiny migrantov s deťmi v Unsko-sanskom kantóne. Vo štvrtok večer odletí do kosovskej metropoly Priština.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Vyhrá Kotleba? „Fašisti“, „hanba“, už znie z Česka. A Čaputová už naznačila, ako by to bolo

23:58 Vyhrá Kotleba? „Fašisti“, „hanba“, už znie z Česka. A Čaputová už naznačila, ako by to bolo

Situáciou na Slovensku sa v komentári pre server seznamzpravy.cz zaoberá novinár a šéfredaktor České…