Lajčák je nehorázny ako Fico, môže si s ním podať ruky, píše komentátor

27.7.2016 10:12

Prednedávnom Miroslav Lajčák zažil poriadnu mediálnu studenú sprchu. Zrejme mu nebolo všetko jedno, keď vo videorozhovore pre Deutsche Welle novinár načal horúcu tému migrácie a vytiahol neslávne známe výroky premiéra Roberta Fica na adresu moslimskej komunity.

Lajčák je nehorázny ako Fico, môže si s ním podať ruky, píše komentátor
Foto: ReproFoto: facebook/DW - Conflict Zone
Popis: Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák počas vypätého rozhovoru

Marián Balázs v texte pre Aktuálne.sk analyzuje Lajčákov výstup v Deutsche Welle a podčiarkuje, že s premiérom Ficom zdieľa viacero vlastností. Zvaľovanie viny na druhých a arogantnosť. „Na poznámku renomovaného novinára, že Slovensko vnáša svojimi postojmi do Únie nejednotu a nedôveru, sa Lajčák ohradí, že to vôbec nie a smeje sa. Zháči sa, až keď sa ho novinár spýta, či je to vtipné,“ upozorňuje Balázs.

Lajčák na otázky novinára o ostrých vyjadreniach premiéra Fica na adresu moslimov len povie, aby sa spýtal jeho. „Iste, takto odpovedá nejeden diplomat. Ale minister a kandidát na šéfa OSN?“ krúti hlavou komentátor.

Ten na záver upozornil, že minister zahraničia má k názorom premiéra v určitom smere veľmi blízko. „Lajčák s Ficom možno nie vo všetkom súhlasí, ale je zjavné, že mu nie je nepríjemné slúžiť v jeho vláde a zdieľať jeho štýl politiky a ideologický svet. Navyše ukázal, že vie mať rovnako nehorázne odpovede ako jeho premiér,“ dodáva Balázs.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk

Ďalšie články z rubriky

Ako to bolo s Kočnerom? Jankovská zverejnila takýto status. Má odkaz aj pre Matoviča

21:40 Ako to bolo s Kočnerom? Jankovská zverejnila takýto status. Má odkaz aj pre Matoviča

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, ktorej meno sa malo objaviť v údajne…