Ľahko sa vám podpisuje, keď máte pištoľ pri hlave, zaznelo na súde s Kočnerom a Ruskom

24. 7. 2019 12:59

Niekdajšia členka Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie Anna Hausknotzová vypovedala pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, že Marian Kočner získal od Siloša Pohanku pohľadávku násilným spôsobom.

Ľahko sa vám podpisuje, keď máte pištoľ pri hlave, zaznelo na súde s Kočnerom a Ruskom
Foto: TASR
Popis: Na snímke právni zástupcovia TV Markíza vľavo Tomáš Kamenec a vpravo Daniel Lipšic počas súdneho pojednávania na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v kauze falšovania zmeniek TV Markíza 23. júla 2019.
reklama

"Ľahko sa vám podpisuje, keď máte pištoľ pri hlave," uviedla Hausknotzová údajné slová Pohanku. Pohanku mala Hausknotzová stretnúť na premiére filmu o jeho otcovi. Na nej sa ho mala spýtať, či naozaj predal Gamatexu pohľadávku za korunu. 

Na to jej mal odpovedať áno a dodať, že mal pištoľ pri hlave. Na otázky novinárov po výpovedi odmietla odpovedať. Pohankova firma ESPE štúdio predala Gamatexu pohľadávku voči Markíze. Aj na základe tejto pohľadávky sa uskutočnilo násilné obsadenie Markízy v roku 1998.

Toto obsadenie sa malo vyrovnať podľa Pavla R. aj spornými zmenkami. 

Obžalovaní Kočner a Pavol Rusko podľa obžaloby prokurátora "po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom A., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky, ktoré predložili ako prílohy na vydanie platobných rozkazov".

Kočner je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Silvie Volzovej. Na súde ju obvinil zo zavinenia situácie, ktorá viedla k predmetným zmenkám.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…