Kurzy pre utečencov v Nemecku: Homosexuáli sú normálni, zmierte sa s tým

18. 1. 2016 13:42

Magdi Gohary je 74-ročný muž, ktorý pochádza z Egypta. Pôvodne sa živil ako chemik, ale dnes vedie v blízkosti Mníchova kurzy pre utečencov, v ktorých im vysvetľuje, ako sa musia správať, keď chcú naozaj zapadnúť do nemeckej spoločnosti. Sám tam žije už dlhší čas, takže vie, že si nestačí kúpiť nové tričko. Jeho dobré rady priniesol server britského denníka The Guardian. Utečenci musia akceptovať homosexuálov a nahých ľudí, ktorí sa kúpu v rieke.

Kurzy pre utečencov v Nemecku: Homosexuáli sú normálni, zmierte sa s tým
Foto: internet
Popis: Manželský pár gejov s dcérou
reklama

O kurzy pána Goharyho majú utečenci záujem. Ukazuje sa totiž, že často nevedia, čo ich čaká v novej krajine, kde chcú žiť. „Hovoríme o homosexualite, ktorú veľa účastníkov môjho kurzu vníma ako zločin. Snažím sa im vysvetliť, že Nemci to tak nevidia, a ak tu chcú žiť, musia akceptovať nemecké názory,“ prezradil chemik, toho času na dôchodku.

Istý odpor utečenci vyjadrujú aj v okamihu, keď vidia nahých Nemcov kúpať sa v rieke. Aj v takej situácii radí rodený Egypťan utečencom, aby sa s tým zmierili. Z jeho úst potom zaznieva ešte jedno varovanie. Azylanti sa vraj musia pripraviť na to, že ich deti sa budú v Nemecku správať oveľa slobodnejšie, ako by sa mohli správať v krajine pôvodu svojich rodičov.

Výukové kurzy sú veľmi dôležité, lebo utečencom nestačí kúpiť si inú košeľu a stať sa tak Nemcom. Integrácia trvá mesiace. Po silvestrovských útokoch je situácia ešte oveľa zložitejšia. Migranti sa snažia Nemcom vysvetliť, že niekoľko násilníkov nezastupuje celú komunitu Sýrčanov, Pakistancov a ďalších ľudí. Zbierajú podpisy pod petíciu, v ktorej odsudzujú silvestrovské útoky. Otázkou je, či to bude stačiť v situácii, keď skupiny nemeckých radikálov na utečencov útočia a popularitu si získavajú extrémistickí politici.

V spomínanej petícii požadujú utečenci potrestanie vinníkov – zlodejov a násilníkov, ale zároveň žiadajú Nemcov, aby všetkých migrantov nehádzali do jedného vreca.

Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…