Kupovanie poslaneckých hlasov v tejto koalícii nehrozí. Máme 76 hlasov a vládneme, tvrdí Bugár s tým, že v druhej Dzurindovej vláde to bolo horšie

4.1.2019 11:00

Kupovanie poslaneckých hlasov tejto vládnej koalícii nehrozí, vyhlásil pre TASR predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Koalícia v súčasnosti vládne s krehkou väčšinou a podporou niekoľkých nezaradených poslancov.

Kupovanie poslaneckých hlasov v tejto koalícii nehrozí. Máme 76 hlasov a vládneme, tvrdí Bugár s tým, že v druhej Dzurindovej vláde to bolo horšie
Foto: TASR
Popis: Béla Bugár

"Máme 76 hlasov a vládneme. Ťažšie, ale vládneme. Zažil som aj druhú Dzurindovu vládu, kde to bolo horšie. V Radičovej vláde sme mali krehkú väčšinu kvôli štyrom matovičovcom," uviedol Bugár. Priznáva, že v súčasnej situácii nemusia niektoré návrhy v parlamente prejsť. "Sú návrhy, ktoré možno neprejdú, svet sa nezrúti. Ale nehrozí, že by sme boli nútení kupovať poslancov," doplnil.

Problematické je napríklad aj ústavné zastropovanie dôchodkového veku na 64 rokov, ktoré presadzuje Smer-SD. Tam však koalícia potrebuje nielen vlastných aspoň 76 hlasov, ale aj tie opozičné, aby ich bolo spolu aspoň 90. Stále ich nezískala, Smer-SD sa chce stretnúť so stranami. Most-Híd návrh nepodporí. "Myslíme si, že je nefér, aby sme zaviazali budúce vlády v oblasti dôchodkového veku. Nepodporujeme to," zopakoval Bugár.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Šéf Penty: Obávam sa, že Kočner si môže začať vymýšľať

9:30 Šéf Penty: Obávam sa, že Kočner si môže začať vymýšľať

Podľa Jaroslava Haščáka z finančnej skupiny Penta Kočnerova esemeska súvisela s jeho záujmom odstavi…