Kuffa prosí o stiahnutie žaloby proti Havranovi. Odpúšťa mu.

13. 7. 2018 17:25

Za výroky publicistu Michala Havrana na adresu katolíckeho kňaza Mariána Kuffu padlo trestné oznámenie za hanobenie katolíckej viery a jej predstaviteľov. Podala ho začiatkom júla advokátska kancelária Čarnogurský ULC, ktorá ho stiahnuť vraj už nemôže. Kuffa však prosí, aby sa tak stalo.

Kuffa prosí o stiahnutie žaloby proti Havranovi. Odpúšťa mu.
Foto: Reprofoto: Youtube/sdzr sdzr
Popis: Marián Kuffa
reklama
„Po mojom štvrtkovom návrate z duchovných cvičení v zahraničí som sa dozvedel, že bolo voči pánovi Havranovi podané trestné oznámenie pre článok v Denníku SME: Pošlite Kuffu do cirkusu. Chcem týmto verejne poprosiť oznamovateľov, aby trestné oznámenie vzali späť. Nežiadam si, aby bol Michal Havran za nenávistné výroky voči mne odsúdený. Odpúšťam mu a posielam mu svoje kňazské požehnanie,“ odkazuje Kuffa.
 
Advokátska kancelária síce označila Kuffovi žiadosť za dôkaz „veľkosti jeho ducha a dobroty jeho srdca“, ale trestné oznámenie podané na Havrana vraj už nejde stiahnuť. „Trestné oznámenie podané našou advokátskou kanceláriou nie je možné stiahnuť,“ reagovala advokátska kancelária Čarnogurský ULC, ktorú vedie Ján Čarnogurský mladší. 
 
Podľa Čarnogurského by jeho kancelária neuvažovala o stiahnutí tohto trestného oznámenia ani v prípade, že by to bolo možné, pretože Havran podľa advokáta hanobil náboženské presvedčenie všetkých kresťanov a najmä katolíkov.
 
Celý text nájdete TU
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Cestovný ruch "v normále"? Skôr ako v roku 2022 nečakajte, upozorňuje prezident ZCR Harbuľák

14:59 Cestovný ruch "v normále"? Skôr ako v roku 2022 nečakajte, upozorňuje prezident ZCR Harbuľák

Cestovný ruch na Slovensku sa pravdepodobne do normálu nedostane skôr ako v roku 2022. Pre TASR to u…