Ktorej strane by ste dali svoj hlas? V prieskume ich posielame do parlamentu šesť

18. 11. 2015 11:15

Keby boli parlamentné voľby tento víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 39 percent. Ako vyplýva z prieskumu agentúry FOCUS, do parlamentu by sa dostalo šesť strán. Stranu #Sieť by volilo 12,9 percenta ľudí, kresťanskí demokrati (KDH) by získali 7,7 percenta hlasov a strana Most-Híd sedem percent.

Ktorej strane by ste dali svoj hlas? V prieskume ich posielame do parlamentu šesť
Foto: SITA
Popis: Národná rada Slovenskej republiky
reklama

Slovenskú národnú stranu chce podľa prieskumu voliť šesť percent respondentov a stranu SaS 5,2 percenta. Do parlamentu by sa nedostala koalícia OľaNO-Nova (6,6 %), SMK (4,1 %) ani SDKÚ-DS (3 %). Strana Smer-SD by mala v parlamente 75 poslancov, strana #Sieť 25, KDH 15, Most-Híd 13, SNS 12 a SaS desať zákonodarcov. Voliť by nešlo 15,3 percenta opýtaných a 11 percent nevedelo alebo nechcelo odpovedať.

Agentúra FOCUS prieskum uskutočnila v dňoch 3. až 11. novembra formou osobného dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1 034 respondentov vo veku nad 18 rokov, ktorí reprezentujú populáciu Slovenska z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. Respondentom položili otázku - "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas"? 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Prinášame ďalšie podrobnosti z uvoľnenia opatrení: Rozširuje sa výnimka na 48 hodín pre ľudí žijúcich v ČR a Maďarsku

20:40 VIDEO Prinášame ďalšie podrobnosti z uvoľnenia opatrení: Rozširuje sa výnimka na 48 hodín pre ľudí žijúcich v ČR a Maďarsku

Občania, ktorí žijú v Českej republike a Maďarsku, budú môcť od utorka 2. júna od 7.00 h prísť na Sl…