Kto zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udrela na aktivistov z hnutia MeToo, ktorých hlavný symbol sa rúca

21.7.2019 0:00

Ekonómka Markéta Šichtařová privítala fakt, že obvinenie Kevina Spaceyho zo sexuálneho obťažovania stiahli. Jeden zo symbolov hnutia MeToo sa rúca. Ale ekonómka by vraj rada vedela, kedy sa zrútia aj ďalšie červené hrôzy a kto zaplatí ľuďom, ktorých tieto hrôzy poškodili.

Kto zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udrela na aktivistov z hnutia MeToo, ktorých hlavný symbol sa rúca
Foto: TASR
Popis: Ekonómka Markéta Šichtařová

Agentúra AP uviedla, že obvinenie slávneho herca Kevina Spaceyho zo sexuálneho obťažovania osemnásťročného mladého muža stiahli. Obvinenie Spaceymu skomplikovalo hereckú kariéru. Spacey zmizol z niekoľkých filmov. Neobjavil sa ani v poslednej sérii seriálu Dom z kariet, čo fanúšikovia hlasno kritizovali.

Ekonómka Markéta Šichtařová rozhodnutie americkej prokuratúry privítala. Podľa nej sa ukázalo, že aktivisti ešte nemôžu kdekomu zasahovať do života. Len by vraj rada vedela, kedy dostanú podobnú stopku aj ďalšie červené nápady tých, ktorí si myslia, že vedia lepšie než ostatní, ako majú ľudia žiť svoje životy, ako majú vychovávať svoje deti, kedy sa majú vrátiť do práce, kam smú cestovať, aby ubudlo turistov, a podobne.

„No v poriadku, no... Tak teda #MeToo začína už pomaly požierať svoje vlastné deti, ako sme, samozrejme, (skoro) všetci čakali... Potiaľ v poriadku. Ale čo ďalšie záležitosti, ktoré tiež vymysleli vtáčiky rovnakého červeného razenia? Čo odškodné za zničené karburátory pre prímesi z repky? Čo odškodné za deti odobraté rodičom? Čo odškodné za vysušenú krajinu spôsobenú dotačnou politikou? Všetko má rovnakého menovateľa: predstavu, že niekto môže beztrestne zasahovať iným do života. Kedy aj tu revolúcia začne požierať revolucionárov?“ spýtala sa.

Zdroj: Facebook/Marketa Sichtarova

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Dohodne sa Bugárom? Šéf SMK: Toto je pre nás kardinálna záležitosť!

0:03 Dohodne sa Bugárom? Šéf SMK: Toto je pre nás kardinálna záležitosť!

ROZHOVOR Veríme, že zvíťazí zdravý rozum, hovorí na margo rozhovorov o spoločnom postupe do volieb s…