Kto vyhrá voľby? V krvavom videu veští ozajstný africký šaman. Fico je podľa neho...

25. 2. 2016 22:10

Slovenský cestovateľ, spisovateľ a fotograf Eman Erdélyi sa na svojich cestách po Afrike spýtal šamana, ako dopadnú marcové parlamentné voľby. Veštcovi poskytol aj fotografie našich politikov. Čo na politickú situáciu na Slovensku hovoria africkí duchovia?

Kto vyhrá voľby? V krvavom videu veští ozajstný africký šaman. Fico je podľa neho...
Foto: Facebook Banánová republika
Popis: Kamerunský šaman veští
reklama

Naturalisticky poňaté video sa ocitlo dnes na facebookovom profile s názvom Banánová republika a okamžite sa začalo šíriť po internete, v priebehu niekoľkých hodín dosiahlo stovky zdieľaní.

Kamerunský šaman sa vo videu pokúša zistiť, ako dopadnú slovenské parlamentné voľby. Neveští však pomocou krištáľovej gule či tarotových kariet, používa krv, mŕtveho kohúta či rôzne kamienky. Pomocou nich postupne hodnotí lídrov viacerých politických strán, ktorých fotky dostane. Ide o Roberta Fica, Richarda Sulíka, Jána Figeľa, Daniela Lipšica, Radoslava Procházku, Bélu Bugára, Andreja Danka a Igora Matoviča. 

Ako najlepšiu voľbu označil šaman Richarda Sulíka: „Tento muž má chytré myšlienky,“ hovorí popri tom, ako v ruke drží Sulíkovu fotku. ParlamentnéListy.sk oslovili stranu SaS, či ich líder o nakrúcaní videa vedel. „Pán Sulík o tomto videu určite nevie a keď teda vyveštil pána Sulíka, nás to len teší. Nie je to naša práca,“ povedala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

 

 
Africki samani o volbach 2016

 

Posted by Banánová republika on 25. február 2016

 

Šaman si je istý aj tým, ktorého kandidáta voliť určite netreba. „Jediná vec, ktorú musíme urobiť, je zničiť tohto človeka. Zničiť jeho sily,“ hovorí veštec a ukazuje na fotku premiéra Roberta Fica. Pôvodnú reportáž z Afriky priniesol .týždeň

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: lb
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…