Kto stál za útokmi v Kolíne? Policajt prehovoril pred médiami

7.1.2016 10:58

Silvestrovské útoky v Kolíne, za ktorými údajne stáli imigranti, rozvírili protichodné vášne v spoločnosti či v médiách. Kto za útokmi stál v skutočnosti?

Kto stál za útokmi v Kolíne? Policajt prehovoril pred médiami
Foto: SITA
Popis: Policajné jednotky hliadkujú pred stanicou v Kolíne

Policajný dôstojník pre nemecký server Express.de prezradil, že z pätnástich útočníkov bolo údajne 14 imigrantov zo Sýrie a jeden z Afganistanu. Taktiež podotýka, že išlo o „čerstvých utečencov“, ktorí krajinu navštívili len nedávno. „Štrnásť bolo zo Sýrie a jeden z Afganistanu. Je to pravda, hoci bolí,“ hovorí policajt a dodal, že tieto údaje sú presné, podľa vypracovanej správy.

Polícia spočiatku tvrdila, že útočníci sú asimilovaní prisťahovalci, ktorí žili v krajine už nejaký čas. No podľa najnovších zistení to boli nedávni prišelci zo Sýrie a Afganistanu. Identity páchateľov sú „pod zámkom“ a sú utajované.

Autority sa snažia, aby sa zatiaľ o ich totožnosti nedozvedela verejnosť. Zistenia, o ktorých informoval policajt nemecký server, potvrdili aj zdravotníci a lekári, ktorí sa dostavili na miesto činu.

Dôstojník taktiež opisoval situáciu, v ktorej plačúce ženy bez nohavičiek stáli vedľa neho a rozvášnený dav na ne pľul. Ďalší zo svedkov (pracovník hotela) hovorí, že polícia bola taká ohromená, že nemohla zasiahnuť, a taktiež podotkol, že nebola krytá viacerými posilami.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

14:25 Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

Koaličná strana Smer-SD je pripravená s politickými stranami rokovať o návrhu zastropovania veku odc…