Kto najviac škodí a kto je pre Slovensko najužitočnejší. Poznáme názor bežných ľudí

18. 10. 2015 13:10

Robert Fico je podľa prieskumu agentúry MVK najdôveryhodnejším politikom na Slovensku. Vyslovilo sa za neho 35,5 percenta opýtaných.

Kto najviac škodí a kto je pre Slovensko najužitočnejší. Poznáme názor bežných ľudí
Foto: SITA
Popis: Premiér Robert Fico
reklama

Za Ficom nasleduje Andrej Kiska s 25,1 percenta a Robert Kaliňák, ktorému svoj hlas dalo 20,2 percenta respondentov. Agentúra MVK prieskum verejnej mienky uskutočnila v dňoch 26. septembra až 2. októbra na vzorke 1085 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu Slovenska z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel. Išlo o omnibusový výskum realizovaný kvótnym výberom a technikou face-to-face interview (štandardizovaný rozhovor) prostredníctvom anketárskej siete.

Respondentom položili otázku: "Ktorých politikov považujete za serióznych, takých, ktorým možno veriť?" Každý respondent mohol (spontánne, bez ponúkaných možností) uviesť tri mená. V rebríčku dôveryhodnosti ďalej nasledujú Béla Bugár (14.9 percenta), Miroslav Lajčák (8,7), Ján Figeľ (7,5), Radoslav Procházka (6,7).

Respondenti v prieskume odpovedali aj na otázku: "Ktorí politici spôsobujú vážne problémy a najviac kazia úroveň politiky u nás?" Opäť mohli spontánne uviesť tri mená. Najviac hlasov získal Igor Matovič 27,8 percenta opýtaných. Nasleduje Robert Fico s 27,1 percenta a Richard Sulík so 14,2 percenta. V rebríčku pokračujú Robert Kaliňák (10,6 percenta), Ján Figeľ (9,2) Daniel Lipšic (8,7), Béla Bugár (7,0).

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prieskum: Ohrozenie novým koronavírusom cíti 82 percent Slovákov

23:59 Prieskum: Ohrozenie novým koronavírusom cíti 82 percent Slovákov

Ohrozených novým koronavírusom sa cíti 82 percent Slovákov, predovšetkým ide o seniorov nad 65 rokov…