Kto je Nora z Kočnerových esemesiek? Môže ísť o sudkyňu Najvyššieho súdu

2. 8. 2019 15:21

Sudkyňa Najvyššieho súdu (NS) SR Nora Halmová popiera komunikáciu s Marianom Kočnerom, ale Norberta Bödöra pozná. Nikto ju v kauze zmeniek nekontaktoval. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Kto je Nora z Kočnerových esemesiek? Môže ísť o sudkyňu Najvyššieho súdu
Foto: TASR
Popis: Na archívnej snímke z júna 2018 podnikateľ Marian Kočner

Nikto ma nekontaktoval

Halmová odmieta, že by malo ísť o jej osobu v súvislosti s komunikáciou z Threemy medzi Marianom Kočnerom a nitrianskym podnikateľom Bödörom. „Nikto ma pri spomínanej kauze zmeniek nekontaktoval. Zásadne odmietam, že by som pre nich čokoľvek vybavovala, či im bola akokoľvek nápomocná,“ uviedla Halmová. 

Dodáva, že možnosť ovplyvniť kauzu zmenky ani nemala vzhľadom na to, že od roku 2014 nie je sudkyňou krajského súdu, a aj keď na ňom bola, tak v správnom kolégiu. 

Bödöra poznám

„Absolútne odmietam informácie, že by som sa poznala s médiami spomínanou nitrianskou skupinou bödörovcov. Je pravdou, že pána Bödöra poznám, avšak už viac ako osem rokov nie sme v kontakte,“ spresnila. Rovnako odmieta kontakt s Marianom Kočnerom, s ktorým sa pozná podľa jej slov jej bývalý manžel, s ktorým je však od roku 2012 rozvedená. 

Halmová dodala, že sa spoločenským udalostiam, ktorých sa zúčastňoval Marian Kočner, vyhýbala vzhľadom na to, že ho nepovažuje za slušného človeka. 

Kočner

Marian Kočner je obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka a obžalovaný v kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti. Prepis komunikácie medzi ním a Bödörom je súčasťou zaistených dôkazov v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

13:45 Šéfredaktor Čechom: Babiš? Už by ste ho nemali mať radi. Ale máte, prichádza porovnanie s Ficom

Matúš Kostolný, šéfredaktor Denníka N, na Českom rozhlase Plus prezradil, čo sa deje na Slovensku, a…