Krutú daň od utečencov si vybral aj Dunaj. Irackí migranti do svojho cieľa už nedorazili

13. 9. 2016 19:18

Najmenej traja irackí migranti sa utopili a traja ďalší sú nezvestní po tom, čo sa ich čln prevrhol pri pokuse dostať sa ilegálne cez Dunaj z Bulharska do Rumunska.

Krutú daň od utečencov si vybral aj Dunaj. Irackí migranti do svojho cieľa už nedorazili
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto
reklama

O nehode, ku ktorej došlo ešte minulý týždeň v blízkosti bulharského mesta Ruse, dnes informoval bulharský rozhlas s tým, že sa našlo mŕtve telo ďalšieho z utopených. Štyria migranti, ktorí doplávali na riečny ostrov Dobrina, nehodu prežili.

Skupina Iračanov pricestovala z Turecka a údajne zaplatila pašerákom ľudí po 10.000 dolárov za dospelého a po 7000 dolárov za dieťa, aby im pomohli dostať sa do Nemecka.

Bulharsko sa stalo hlavným miestom vstupu do EÚ pre ľudí, ktorí sa chcú dostať do bohatých členských krajín únie po tom, čo krajiny na tzv. balkánskej trase - Macedónsko, Srbsko, Chorvátsko, Slovinsko a Maďarsko - v marci uzavreli pre migrantov hranice.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…