Kriminalisti zaistili vyše milióna nelegálnych cigariet v Dunajskej Strede

13.4.2019 15:35

Viac ako milión nelegálnych cigariet zaistili kriminalisti finančnej správy (FS) pri prehliadke skladov v Dunajskej Strede - časť Mliečany. Predbežný finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vyčíslili na viac ako 110.000 eur.

Kriminalisti zaistili vyše milióna nelegálnych cigariet v Dunajskej Strede
Foto: TASR
Popis: Ilustračná snímka, pašované cigarety

"Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy mali podozrenie zo skladovania a distribúcie nelegálnych tabakových výrobkov. Počas prehliadky v areáli v katastrálnom území Mliečany (Dunajská Streda), v ktorom sa nachádzajú viaceré skladové priestory, objavili celkovo 111 kartónových škatúľ, ktoré obsahovali dokopy 55.470 kusov spotrebiteľských balení cigariet viacerých značiek," povedala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Majiteľ areálu podľa jej slov predložil zmluvu o prenájme skladových priestorov. Vyplýva z nej, že si ich prenajíma občan maďarskej národnosti. "Neoznačené balíčky cigariet mala podľa predbežných zistení táto osoba do skladových priestorov naskladňovať pravdepodobne z doteraz neznámej nelegálnej výrobne cigariet," podotkla s tým, že následne mali byť distribuované do rôznych krajín Európskej únie.

TASR: Na snímke motorové vozidlo Finančnej správy 

Skokanová doplnila, že prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy na ďalšie konanie, "keďže vzniklo podozrenie, že bol spáchaný trestný čin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa Trestného zákona". V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi odňatie slobody až na päť rokov.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

16:59 VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

Hnutie OĽaNO nepôjde do vlády, ktorá by mala v pláne prijať registrované partnerstvá, adopcie detí p…