Kremeľ! Je to tu! Prejav „zbitého“ Miroslava Kalouska

21.10.2017 21:50

Na úvod Miroslav Kalousek poďakoval voličom za to, že sa strana TOP 09 dostala na poslednú chvíľu do Poslaneckej snemovne.

Kremeľ! Je to tu! Prejav „zbitého“ Miroslava Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popis: Miroslav Kalousek

„Verejnosť v Českej republike sa rozhodla, že strany dvoch agentov Štátnej bezpečnosti a jedného extrémistu majú takmer ústavnú väčšinu,“ povedal Kalousek. „Je to cesta do pekiel. Možno do Kremľa, ale to je vlastne jedno,“ dodal.

„Chcel by som sľúbiť, že v tom zložení, ktoré bude mať poslanecký klub TOP 09, urobíme maximum pre to, aby sme do budúcich volieb išli ako pravicové sily integrovanejší,“ pokračoval. Potom poďakoval stranám, ktoré podporovali TOP 09.

„V momente, keď dvaja agenti ŠtB a jeden extrémista dajú dohromady pohodlnú väčšinu, je úplne vylúčené, aby sme sa zúčastnili na koaličných rokovaniach. Pochopiteľne, že TOP 09 bude v opozícii,“ zdôraznil Kalousek.

Na analýzu povolebných chýb je podľa neho dosť času po voľbách. „Za päť týždňov bude volebný snem TOP 09,“ poznamenal Kalousek, ktorý sa dnes nechcel vyjadriť k svojej budúcnosti. Najprv to vraj urobí voči svojim straníckym kolegom.

„Súčasná autokratická moc zastrašila mnoho ľudí. TOP 09 sa však nedá ani kúpiť, ani zastrašiť,“ dodal Kalousek.

Na záver potom podotkol, že vie, že Andrej Babiš dostal desatinu preferenčných hlasov. „Prajem jeho voličom, aby to nikdy neľutovali,“ povedal.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kiska po nominácii novej ministerky vnútra poriadne spustil: Neprijateľné, ignorovanie ľudí. Vládna väčšina nepochopila, že sa úplne rozsypala aj tak mizerná dôvera ľudí v štát

17:10 Kiska po nominácii novej ministerky vnútra poriadne spustil: Neprijateľné, ignorovanie ľudí. Vládna väčšina nepochopila, že sa úplne rozsypala aj tak mizerná dôvera ľudí v štát

Prezident SR Andrej Kiska nie je spokojný s nomináciou Denisy Sakovej na post ministerky vnútra. Vym…