Krajniakovi sa to podarilo prvému. Vyzbieral potrebných 15-tisíc podpisov pre svoju prezidentskú kandidatúru

11.8.2018 13:10

Milan Krajniak je prvým prezidentským kandidátom, ktorý vyzbieral potrebných 15-tisíc podpisov občanov. Informovalo o tom dnes hnutie Sme rodina.

Krajniakovi sa to podarilo prvému. Vyzbieral potrebných 15-tisíc podpisov pre svoju prezidentskú kandidatúru
Foto: SME RODINA
Popis: Milan Krajniak s prívržencami

Milan Krajniak dnes v Spišskej Novej Vsi spolu so svojimi dobrovoľníkmi získal 15 tisíci podpis pod svoju prezidentskú kandidatúru. Podpisy zbieral po celom Slovensku. 

"Podpora ľudí ma veľmi teší a ďakujem za ňu. Ľudia najviac oceňujú to, že podpisy zbieram osobne a nevyužívam služby platených brigádnikov," vyjadril sa Milan Krajniak. V zbere podpisov bude pokračovať aj naďalej, kým nezíska podpisy pod svoju kandidatúru zo všetkých regiónov Slovenska.

Ako informujme hnutie Sme rodina vo svojej tlačovej správe, Krajniak doteraz navštívil Zemplín, Spiš, Liptov, Oravu, Gemer, Hornú Nitru, Košice, Žilinu, Banskú Bystricu, Zvolen, Brezno, Trenčín, Trnavu, Malacky, Pezinok, Nové Zámky, v utorok bude v zbere podpisov pokračovať v Nitre.

Do boja o Prezidentský palác sa chce zapojiť viac ako desať uchádzačov. Záujemcovia pritom môžu kandidovať, ak splnia zákonné podmienky. Za prezidenta možno podľa zákona zvoliť každého občana SR s trvalým pobytom na Slovensku, ktorý má v deň voľby aspoň 40 rokov. Kandidátov navrhuje najmenej 15 poslancov Národnej rady SR alebo občania, a to na základe petície podpísanej najmenej 15-tisíc občanmi.

Prezidentské voľby budú na jar 2019. Termín vyhlasuje predseda Národnej rady SR. Právo voliť slovenského prezidenta má plnoletý občan SR. Voľba je dvojkolová. Znamená to, že ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, do 14 dní sa uskutoční druhé kolo, ktorého sa zúčastnia dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Termín vyhlási predseda parlamentu.

Autor: Redakcia, TASR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Lajčák: Ak tu máme len naťahovať agóniu, tak to nič nerieši. Slovensko sa pripravuje na tvrdý brexit

8:00 Lajčák: Ak tu máme len naťahovať agóniu, tak to nič nerieši. Slovensko sa pripravuje na tvrdý brexit

Európska únia v súvislosti s tzv. brexitom jasne hovorí, že teraz je loptička na britskej strane, a …