Kotlebovci sa pustili do boja s povinným očkovaním. Čo chcú dosiahnuť?

7. 2. 2017 20:10

Členovia opozičnej Ľudovej strany Naše Slovensko sa pustili do boja s legislatívou okolo očkovania. Tá je teraz nastavená tak, že očkovanie je povinné. Kotlebovci však chcú pre našinca vydupať nové podmienky a prišli s novelou zákona o očkovaní.

Kotlebovci sa pustili do boja s povinným očkovaním. Čo chcú dosiahnuť?
Foto: TASR
Popis: Marian Kotleba
reklama

Aktuálna legislatíva totiž na Slovensku hovorí, že očkovanie je povinné a v prípade, že sa mu nepodrobíte, čaká vás pokuta vo výške 331 eur. Polovica členských krajín Európskej únie je na tom rovnako ako my, v druhej polovici je očkovanie na báze dobrovoľnosti.

Podľa informácií HNonline.sk predseda ĽSNS Marian Kotleba spolu s ďalšími štyrmi svojimi poslancami: Rastislavom Schlosárom, Jánom Kecskésom, Natáliou Grausovou a Janou Nehézovou v polovici januára predložili návrh zákona, v ktorom sú pravidlá inak nastavené. „Cieľom je vytvoriť podmienky pre slobodné rozhodovanie sa občanov Slovenskej republiky o podstúpení lekárskeho zákroku – očkovania. Očkovanie sa u nás vykonáva masovo aj na najmenších deťoch, pričom so sebou prináša značné zdravotné riziká, a súčasne je vykonávané v drvivej väčšine prípadov na zdravých ľuďoch, len ako prevencia – keď nie je bezprostredne ohrozený ich život a zdravie,“ stojí v dôvodovej správe zákona.

Správa hovorí aj o tom, že očkovania prinášajú množstvo rizík, a neobchádza ani médiá, ktoré majú účelovo zavádzať a dezinformovať verejnosť o vzniknutých epidémiách. Kotlebovci dokonca prirovnávajú súčasné povinné očkovanie k zverstvám nacistického lekára Dr. Josefa Mengeleho a pýtajú sa, v čom sa od nich líši. Úrad verejného zdravotníctva tvrdí, že očkovanie je celosvetovo najúčinnejšia prevencia voči infekčným ochoreniam.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Remišová: Blackout by zhoršil aj tak zlú ekonomickú situáciu, psychiku ľudí, a nič nevyriešil

21:59 Remišová: Blackout by zhoršil aj tak zlú ekonomickú situáciu, psychiku ľudí, a nič nevyriešil

Podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) nesúhlasí s návrho…