Kotleba má chorú hlavu, neskrýva svoju prirodzenosť. Treba ho izolovať, myslí si komentátor

16.4.2016 14:35

Pripomenúť si Jozefa Tisa minútou ticha v parlamente. To je návrh, ktorý svojim kolegom v národnej rade predložil Marian Kotleba. Podľa politického komentátora sa tak už ani nesnaží zakrývať svoju prirodzenosť, a preto radí poslancom, aby pri rozdeľovaní postov do NR SR Kotlebu čo najviac izolovali.

Kotleba má chorú hlavu, neskrýva svoju prirodzenosť. Treba ho izolovať, myslí si komentátor
Foto: ReproFoto: tyzden.sk
Popis: Peter Schutz, politický komentátor

Politický komentátor Peter Schutz si ani tentoraz nebral servítky a v komentári v denníku SME zniesol Kotlebu pod čiernu zem. Návrh ĽSNS osláviť Tisa minútou ticha je podľa neho zvrátený. Poukazuje tiež na to, že poslanci by pri rozdeľovaní výborových postov v NR SR mali zvážiť, podľa akého kľúča budú postupovať. Majú totiž na výber viac možností. „S dilemou, či pri voľbe podpredsedov uprednostniť prísne legalistický, či naopak politicko-kreatívny prístup, sa trápi celá politická trieda,“ napísal Schutz. Môže však dôjsť aj na emócie a existuje možnosť výberu podľa svojich sympatií ku kotlebovcom.

„Konformné sú oba prístupy preto, lebo maxima, že Kotlebu do parlamentu vyslali voliči, ktorým (bez ohľadu na IQ) náleží plnohodnotné zastupovanie – teda aj zvolených postov -, sa bije s maximou nevydať z demokracie ani piaď jej nepriateľom,“ myslí si komentátor. Domnieva sa, že neexistuje jediné objektívne riešenie, ako s poslancami ĽSNS v parlamente naložiť. Ak budú izolovaní, dostanú sa do úlohy martýrov a vytlčú z nej ešte viac preferencií, podľa Schutza je však horšie dať im do rúk budúcnosť Slovenska, ktorej vôbec nerozumejú. Dôsledky ani jednej z možností sa predvídať nedajú, a tak Schutz poslancom odporúča, aby sa pred voľbou zamysleli. „Prečo by som mal urobiť niečo pre chumaja s takými zvrátenými procesmi v lebke, že navrhuje minútu ticha za Tisa? Prečo by som mal hlasovať za blázna, ktorý sa usiluje o moju slobodu a šťastie žiť v demokraticky spravovanej krajine?“ píše komentátor.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: lb
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Facebook a iné osobné priority! Pellegrini takto vracia úder Kiskovi

19:21 Facebook a iné osobné priority! Pellegrini takto vracia úder Kiskovi

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) uviedol, že Andrej Kiska mohol vo funkcii prezidenta Slovenskej r…