Košický Pride week 2018 koliduje s blahorečením Anny Kolesárovej

27. 8. 2018 15:45

Počas šiesteho ročníka Pride Košice je na programe dvadsiatka podujatí. Ako TASR informoval riaditeľ festivalu Róbert Furiel, Pride week 2018 sa začal v sobotu (25.8.) a vyvrcholí 1. septembra sprievodom mestom.

Košický Pride week 2018 koliduje s blahorečením Anny Kolesárovej
Foto: TASR
Popis: Pride Dúhové Košice 2015
reklama

„Každý rok sa snažíme urobiť program čo najpestrejší i zachovať rôzne stálice, ako sú premietania filmov, výlet či živá knižnica. V priebehu týždňa budeme diskutovať o situácii transrodových ľudí či o tom, ako urobiť Košice mestom pre všetkých,“ uviedol Furiel.

Podľa jeho slov sa podujatie zameriava na budovanie a posilňovanie lokálnej komunity a je súčasťou aktivít občianskeho združenia Saplinq. „Pride Košice si kladie za cieľ byť podujatím, v ktorom môžu ľudia slobodne a hrdo prežívať svoju identitu, nájsť útočisko a načerpať energiu na zmenu svojho okolia tak, aby bolo viac akceptujúcim k rôznym odlišnostiam a identitám,“ povedal.

Celý týždeň vyvrcholí v sobotu 1. septembra celodenným festivalom a sprievodom. Okrem Pride sprievodu sa v Košiciach v rovnaký deň uskutoční aj blahorečenie Anny Kolesárovej. „Žiaľ, ozývajú sa hlasy, ktoré vidia v týchto dvoch podujatiach rozpor, umelo ich proti sebe stavajú. Zašli tak ďaleko, že navrhujú presun Pride na iný termín. To kategoricky odmietame, pretože obe podujatia sa hodnotovo nevylučujú a sú s pomocou polície skoordinované tak, aby sa čo najmenej vzájomne obmedzovali,“ vysvetlil s tým, že organizátorov zároveň teší, že v Košiciach bude cez víkend veľa ľudí, ktorí by sa sem inak možno nedostali. 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čaputová vystúpila so správou o stave Slovenska. Nevracajme sa do stavu pred koronou, je hlavné posolstvo

9:55 Čaputová vystúpila so správou o stave Slovenska. Nevracajme sa do stavu pred koronou, je hlavné posolstvo

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v piatok ráno vystúpila pred poslancami Národnej rady (NR) SR so sprá…