Koronavírus otáča lietadlá vo vzduchu. Briti rušia lety do druhej najnakazenejšej krajiny Európy

15. 3. 2020 6:20

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť Jet2 v sobotu oznámila, že dočasne nebude lietať do Španielska, ktoré je momentálne po Taliansku v Európe druhou najzasiahnutejšou krajinou, čo sa týka počtu osôb nakazených koronavírusom. Viaceré lietadlá tejto spoločnosti podľa agentúry AP nariadenie nelietať do Španielska dostali až po odlete do tejto krajiny, a tak sa vo vzduchu otočili a vrátili do Británie.

Koronavírus otáča lietadlá vo vzduchu. Briti rušia lety do druhej najnakazenejšej krajiny Európy
Foto: TASR
Popis: Ilustračná snímka
reklama

Letecká spoločnosť sa lety rozhodla zrušiť v čase, keď sa španielske úrady chystajú zaviesť prísne obmedzenia a na celom svojom území vyhlásiť v súvislosti s koronvírusom stav núdze.

„Vieme, že tieto opatrenia budú mať významný dosah na dovolenky našich zákazníkov, a preto sme prijali takéto rozhodnutie," komentovalo zrušenie letov vedenie Jet2.

Podľa údajov portálu FlightRadar24.com, ktorý sleduje pohyb lietadiel vo svete, bolo v čase sobotného zrušenia letov vo vzduchu prinajmenšom sedem lietadiel Jet2 smerujúcich do Španielska, ktoré sa tak následne otočili a vrátili sa do Británie.

Španieli nesmú vychádzať z domu

Španielska vláda v sobotu v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu zakázala obyvateľom opúšťať svoje domovy s výnimkou chodenia do zamestnania alebo nakupovania základných zásob.

V madridskej oblasti boli už predtým zatvorené všetky bary a reštaurácie so zámerom zamedziť šíreniu nákazy.

Väčšinu prípadov infekcie dosiaľ zaznamenalo hlavné mesto Madrid.

Medzi tými, ktorí sa nakazili, sú aj dvaja členovia Sánchezovho vládneho kabinetu, líder krajne pravicovej strany Vox Santiago Abascal či bývalý generálny tajomník NATO Javier Solana.

V Španielsku momentálne evidujú 5753 nakazených koronavírusom, pričom za posledných 24 hodín tam pribudlo viac než 1500 nových prípadov nákazy koronavírusom.

Ochoreniu COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje, tam zároveň dosiaľ podľahlo prinajmenšom 183 ľudí, píše agentúra AFP odvolávajúca sa na najnovšie údaje miestach úradov.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nevický: Podpora podnikateľov od štátu je pomalá a nedostačujúca

13:50 Nevický: Podpora podnikateľov od štátu je pomalá a nedostačujúca

Prišiel na psa mráz a aj na naše slová o neadekvátnom, skokovom navyšovaní minimálnej mzdy v minulos…