Koniec srandy, varuje komentátor. To, čo v Česku predvedú Babiš s Okamurom, vraj bude ešte horšie ako Slovensko za Mečiara

28.11.2017 6:00

Komentátor Martin Fendrych sa veľmi kriticky vyjadril k obsadeniu podpredsedníckeho postu českej Poslaneckej snemovne lídrom SPD Tomiom Okamurom. „Česká demokracia si nafackovala,“ podotkol na serveri Aktuálně.cz.

Koniec srandy, varuje komentátor. To, čo v Česku predvedú Babiš s Okamurom, vraj bude ešte horšie ako Slovensko za Mečiara
Foto: TASR
Popis: Tomio Okamura

Okamuru Fendrych nazýva extrémistom, ktorého návrh na zákaz islamu je vraj v rozpore s článkom 16 Listiny základných práv a slobôd. „Občiansky demokrat neprešiel. Musí čakať, či sa babišovci, okamurovci a filipovci zmilujú. Tak vyzerá nové Česko,“ podotkol potom k nezvoleniu predsedu ODS Petra Fialu.

„Hladké zvolenie Tomia Okamuru na čelný post Poslaneckej snemovne je varujúce, ukazuje, kam sa veľmi rýchlo vezieme, nielen do akej neúrovne, ale už rovno k rasizmu, xenofóbii, islamofóbii, eurofóbii, natofóbii atď. Smutné,“ poznamenal ďalej Fendrych.

Zamyslel sa aj nad tým, čo znamená nezvolenie šéfa ODS Petra Fialu. „Možno celé to divadlo je len finta Andreja Babiša, ako donútiť ODS k vládnej spolupráci. Alebo tiež nie je, nevieme, naozaj sa tu môže rysovať extrémisticko-anoistická aliancia, akési ,nám je všetko jedno, hlavne že budeme vládnuť‘,“ uviedol Fendrych.

Andrej Babiš

Andrej Babiš. Zdroj: TASR

A pripomenul aj kauzy okolo Okamuru, či už ide o finančnú story Úsvitu, alebo o kauzy a výroky jeho straníckych kolegov z SPD. Všimol si napríklad, ako Okamura podotkol, že nepodporí ďalšie rozširovanie zahraničných misií českej armády, alebo ako reaguje na založenie euroarmády.

„Útok za útokom, príspevky napádajú naše aktivity v Európskej únii, takého reprezentanta Česka si Babiš predstavuje? Zabrúsil niekedy na jeho Facebook?“ spýtal sa komentátor.

„Ako bude Česko v zahraničí vyzerať, keď do Prahy pricestujú hviezdy európskeho nacionalizmu na zjazd eurofrakcie Európa národov a slobody (ENF), keď sa tu bude predvádzať Marine Le Penová, Geert Wilders a s nimi podpredseda českej Poslaneckej snemovne Tomio Okamura? Zostup Česka na perifériu Únie,“ podotkol na záver Fendrych s tým, že to znamená koniec srandy, pretože ANO s komunistami umožnili získať Okamurovi kľúčovú štátnu funkciu.

„Zdá se, že babišookamurizmus prekoná slovenský mečiarizmus,“ uzavrel.

Celý text si môžete prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čistky v NAKA. Neboli prínosom pre útvar, komentoval Lučanský

9:17 Čistky v NAKA. Neboli prínosom pre útvar, komentoval Lučanský

Najlepší policajti, pracujúci v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA), na svojich miestach zostávajú …