Komunisti zverejnili rozhovor so Slovákom bojujúcim za proruských separatisov. Ak sa vráti, hrozí mu basa

17. 1. 2016 13:32

Komunistická strana Slovenska zverejnila rozhovor so Slovákom bojujúcim na strane proruských separatistov. Kontroverzný Miroslav Roháč v ňom hovorí, ako bojuje za slobodu ľudstva a proti Amerike. Pochválil sa aj zajatím. Vysmieva sa tiež novému slovenskému zákonu, podľa ktorého mu hrozí basa. Informuje o tom server Topky.sk.

Komunisti zverejnili rozhovor so Slovákom bojujúcim za proruských separatisov. Ak sa vráti, hrozí mu basa
Foto: SITA
Popis: Ilustračná snímka
reklama

Na webe Komunistickej strany Slovenska sa objavil rozhovor so Slovákom bojujúcim na strane separatistov. Článok prebrali z časopisu Kroky. Magazín je podľa webovej stránky oficiálnym mesačníkom KSS.

KSS, ktorá kandiduje aj v marcových parlamentných voľbách, dala priestor človeku bojujúcemu za proruských separatistov. Roháčovi pritom na Slovensku hrozí basa. Pred dvoma mesiacmi vláda prijala novelu, podľa ktorej Slovákom bojujúcim v konflikte na cudzom území hrozí trest.

"To, čo sa udialo a deje v Donbase, nie je nič iné ako testovanie vojnovej doktríny USA a teraz už aj NATO, a to je práve použitie armády v podmienkach, aké panujú na Ukrajine," prezrádza Roháč svoje rozhodnutie ísť bojovať a dodáva, že na Donbase sa nebojuje len za slobodu Ukrajiny, ale za slobodu ľudstva. Údajne ho aj zajali a zlomili mu rebrá. Na slobodu sa mal dostať vďaka výmene väzňov.

Vládu v Kyjeve označil v rozhovore za fašistickú. O svojom rozhodnutí bojovať za proruských rebelov nepochybuje. "Neľutujem jedinú sekundu svojho života prežitú na Donbase!"

Komunisti v zverejnení rozhovoru problém nevidia. "Sme presvedčení, že občania by mali mať právo dostať sa k informáciám rôzneho typu, aby si dokázali vytvoriť vlastný názor. Tým viac, ak ide o takú závažnú tému ako ozbrojený konflikt na juhovýchode Ukrajiny," zareagoval pre Topky predseda KSS Jozef Hrdlička.

Pôvodný článok nájdete TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: ste
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Naď: Medzinárodné letecké dni SIAF nebudú. Chystá sa livestream

11:32 Naď: Medzinárodné letecké dni SIAF nebudú. Chystá sa livestream

Medzinárodné letecké dni SIAF tento rok nebudú. Informoval o tom minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO…