Komunisti sa pustili do Kramára: Bol vzorným súdruhom a zväzákom. Chcete ešte k niečomu vyzývať dnešnú mládež?

28. 4. 2017 11:00

Komunisti sa opäť hlásia o slovo a opäť sa obuli do prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Tentoraz si však na mušku zobrali aj herca Maroša Kramára, o ktorom je v posledných týždňoch vo vodách slovenskej politiky počuť stále častejšie.

Komunisti sa pustili do Kramára: Bol vzorným súdruhom a zväzákom. Chcete ešte k niečomu vyzývať dnešnú mládež?
Foto: TASR
Popis: Maroš Kramár vo filme Únos
reklama

Komunistická strana Slovenska (KSS) na čele s predsedom Jozefom Hrdličkom v minulosti otvorene kritizovala viacerých pravicových politikov, pričom poukazuje na ich komunistickú minulosť. Okrem europoslanca Eduarda Kukana si štipku irónie od komunistov vyslúžil aj prezident SR Andrej Kiska za vyjadrenia o tom, že pre Slovákov aj Čechov bolo šťastím mať za prezidenta Václava Havla. „Domnievame sa, že vyjadrenia pána Kisku nie sú prezentáciou jeho vlastných názorov (a už vôbec nie názorov občanov Slovenska), ale len prečítaním predlohy správy vypracovanej v centrále propagandy vo Washingtone a zaslanej cez pána Bútoru prezidentskej kancelárii k šíreniu na Slovensku prostredníctvom pána Andreja Kisku – ich hovorcu,“ reagovali komunisti na svojom Facebooku. Viac sme o tom písali TU.

Komunisti: Delegáti zjazdu SZM na stretávke

KSS vo svojej rétorike pokračuje aj naďalej. Najnovšie zverejnila fotografiu prezidenta s hercom Marošom Kramárom. Spoločnú snímku komentovala slovami: „Delegáti zjazdu SZM z roku 1987 si dali stretávku po tridsiatich rokoch a zo stretnutia dvoch bývalých súdruhov zväzákov vznikla takáto krásna selfie.“

Zdroj: Facebook/Komunistická strana Slovenska - KSS

Práve prezidentovo členstvo v Socialistickom zväze mládeže (SZM) bolo tŕňom v oku KSS už v minulosti. Rovnako mu vyčítali pôsobenie jeho otca ako funkcionára KSČ.

Fotografiu Kisku a Kramára videl aj predseda výboru pre európske záležitosti Ľuboš Blaha, ktorý otvorene priznáva: „Tak toto komunistom vyšlo.“ Zároveň vo vyjadrení objasňuje, čo je podľa jeho názoru na celej vzniknutej situácii najvtipnejšie. „Fankluby hentých dvoch  ‚súdruhovdnes mne nadávajú do boľševikov... Nič to, podľa slovenských médií bol Kiska určite ňuňuňu aj ako komunista a Kramár bojoval s boľševikom v ťažkom utajení,“ uzavrel.

Zdroj: Facebook/Ľuboš Blaha

KSS nenechala v minulosti suchú nitku ani na samotnom Blahovi, keď mu vyčítala jeho nedostatočnú ľavicovú aktivitu. Smerák vtedy zareagoval slovami: „Myslím, že keď sa budú mládenci z KSS zamýšľať menej nad Blahom a viac nad tým, prečo vo voľbách získali smutných 0,6 percenta, bude to pre KSS určite prospešnejšie.“

Pán Kramár, pripomínam vám časy, keď ste ešte neboli pán, ale súdruh

KSS svoju pozornosť teraz zamerala aj na herca Maroša Kramára, o ktorom na sociálnej sieti napísala, že sa mu po premiére filmu Únos „doslova rozviazal jazyk a neprejde deň, aby sa pán herec kriticky nevyjadril k politickému dianiu  amnestie, korupcia, vláda, premiér, komunisti sem, komunisti tam... „Podobne kritickí boli herci (vrátane pána Kramára) aj v novembri – decembri 1989,“ konštatuje sa na Facebooku KSS.

Hercovi pripomínajú časy, keď ešte nebol pán, ale súdruh. „Boli to časy, kedy ste boli nielen vzorným súdruhom, ale aj vzorným zväzákom, ktorý sa v roku 1987 dostal aj na zjazd slovenského Socialistického zväzu mládeže. Čo teraz, nepamätáte sa? Mladým delegátom zjazdu SZM ste za prítomnosti prvého tajomníka ÚV KSS Jozefa Lenárta hovorili o formovaní charakteru mladého socialistického človeka a o tom, aké negatívne dopady na myslenie mladého človeka má nesprávne uplatňovanie zásad socialistického odmeňovania…“ pripomínajú komunisti s tým, že o dva roky neskôr Kramár spravil názorový a hodnotový kotrmelec a začal na svojich súdruhov nadávať. „A po tomto chcete ešte k niečomu vyzývať dnešnú mládež? Vy...?“ kladú otázku.

Zdroj: Facebook/Komunistická strana Slovenska  KSS

To, že podporoval komunistov alebo ním bol, neznamená, že nemôže bojovať proti korupcii

Pre Parlamentné listy zhodnotil vyjadrovanie sa Kramára o politických záležitostiach a angažovanie sa na protikorupčnom pochode politický analytik Ján Baránek. „Je síce pravda, že bol podporovateľom režimu, a pravda je aj to, že Kiska sa hlásil do komunistickej strany,“ uviedol Baránek s tým, že sú to veci dohľadateľné v archíve.

„Na druhej strane to neznamená, že keď niekto podporoval komunistov alebo bol komunista v minulosti, nemôže bojovať proti korupcii,“ vyjadril sa analytik s tým, že aj samotní komunisti v rámci strany boli svojho času diferencovaní na členov, ktorí boli skorumpovaní, a tých, ktorí bojovali proti korupcii. „Takže ešte členstvo v nejakej politickej strane neznamená, že ten človek nemá právo odmietať korupciu,“ uzavrel.

O tom, ako Kramár natočil video, v ktorom vyzýval mladých na Veľký protikorupčný pochod, či o jeho slovnej kanonáde na predsedu národnej rady Andreja Danka priamo v parlamente sme viac písali TU a TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a  psychiatrovi Chocholouškovi

23:59 Ústavný právnik Drgonec: Po valci zo Zlatej Idky máme valec z Trnavy. Hovorí aj o prokuratúre, Lipšicovi a psychiatrovi Chocholouškovi

Lipšica ako generálneho prokurátora potrebujú, je presvedčený bývalý sudca Ústavného súdu, dnes práv…