Komisia pre ochranu náboženskej slobody začala pracovať

7.3.2019 20:30

"Naším dlhodobým cieľom je upozorniť slovenskú verejnosť, ako aj politikov naprieč spektrom, že ochrana náboženskej slobody je vecou elementárnej spravodlivosti, je to výsostne apolitická téma," uviedla poslankyna NR SR Anna Verešová (OĽaNO).

Komisia pre ochranu náboženskej slobody začala pracovať
Foto: TASR
Popis: Anna Verešová

Práca na návrhu znenia Deklarácie Národnej rady (NR) SR k ochrane náboženskej slobody a prenasledovaných pre náboženské presvedčenie je prvou z aktivít parlamentnej komisie pre ochranu náboženskej slobody a prenasledovaných pre náboženské presvedčenie pri Výbore NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny. Komisia sa vo štvrtok stretla na svojom ustanovujúcom zasadnutí. TASR o tom informovala Katarína Oravcová z kancelárie poslankyne NR SR Anny Verešovej (OĽaNO). 

Podľa predsedníčky výboru Verešovej je ochrana náboženskej slobody v súčasnosti právom veľkou témou v medzinárodnom spoločenstve. "Kým na Slovensku človek môže svoju vieru žiť relatívne v pokoji, to isté sa nedá povedať o mnohých iných krajinách, najmä v rozvojovom svete. Podľa medzinárodných štúdií zomrie denne pre svoju vieru osem kresťanov. Táto téma sa však netýka len kresťanov, len veriacich. V 13 krajinách sveta dnes za ateizmus hrozí trest smrti," povedala.

"Naším dlhodobým cieľom je upozorniť slovenskú verejnosť, ako aj politikov naprieč spektrom, že ochrana náboženskej slobody je vecou elementárnej spravodlivosti, je to výsostne apolitická téma," uviedla Verešová. Zároveň verí, že ešte v tomto volebnom období sa zhodnú na prijatí deklarácie s konkrétnymi krokmi, ktoré Slovensko v tejto oblasti podnikne. 

Komisia vznikla v novembri 2018 a má za cieľ poskytovať odborné stanoviská pre prácu výboru v oblasti ochrany náboženskej slobody.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Predĺžiť moratórium na prieskumy? Nerozumiem argumentom politikov o manipulácii, hovorí Slosiarik

19:06 Predĺžiť moratórium na prieskumy? Nerozumiem argumentom politikov o manipulácii, hovorí Slosiarik

Návrh predĺžiť moratórium na prieskumy zo súčasných 14 dní na 50 dní pred voľbami postihuje skôr šta…