Kollár zaostril na alimenty. Chystá niečo, čo neplatičov príliš nepoteší

4. 11. 2016 9:50

Neplatenie výživného môže byť niekedy naozaj veľká nepríjemnosť, ktorá v niektorých prípadoch môže spôsobiť aj existenčné problémy. Svoje o tom vedia tisíce rodičov, ktorých bývalý partner zanedbáva túto štátom určenú povinnosť. Proti tomuto sa rozhodol zakročiť poslanec Boris Kollár.

Kollár zaostril na alimenty. Chystá niečo, čo neplatičov príliš nepoteší
Foto: SITA
Popis: Boris Kollár, líder hnutia Sme rodina
reklama

Predseda strany Sme rodina Boris Kollár je sám multirodič, ktorý musí vyplácať na svoje deti výživné. Ako hovorí, platí poctivo a nadštandardne. O problematiku výživného sa však ako poslanec zaujíma aj v parlamente. S kolegyňou Petrou Krištúfkovou preto chcú predložiť nový návrh zákona, ktorým si chcú posvietiť na neplatičov. Informuje cas.sk.

Zákonom chcú docieliť, aby štát nahradil výživné tým matkám a otcom, ktorí sa ho nevedia domôcť od svojich bývalých partnerov. Podľa Kollára sa týmto novým zákon okrem iného aj zníži miera „stresu oprávnených s vymáhaním výživného od neplatiacej povinnej osoby“. Impulzom na podanie návrhu majú byť podľa Kollára viaceré podnety od matiek, ktorým bývalí partneri neposielajú stanovené sumy. „Mám podnety od matiek, ktoré mi píšu, ako nefunguje štát, preto navrhujeme tieto zmeny,“ dodal Kollár.

Autor: Dominik F.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…