Kollár udrel do bývalého šéfa Markízy: Ten Paľo Rusko je čisté prasa. A sú za tým týrané ženy

14.7.2016 18:30

Meno bývalého generálneho riaditeľa Televízie Markíza Pavla Ruska sa dostalo do pozornosti viacerých médií. Dôvodom je krízový dom pre týrané matky s deťmi Maják nádeje, v ktorom je Rusko aktuálne šéfom. Na budovu Majáka nádeje má byť uvalená exekúcia. Ku kauze sa vyjadruje poslankyňa z OĽaNO Veronika Remišová a nitku suchú exmajiteľovi Markízy nenechal ani predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

Kollár udrel do bývalého šéfa Markízy: Ten Paľo Rusko je čisté prasa. A sú za tým týrané ženy
Foto: SITA
Popis: Pavol Rusko

Nezisková organizácia Maják nádeje sídli v bratislavskom Starom Meste na Karpatskej ulici. Náplňou jej činnosti je pomoc pre týrané ženy s deťmi. Vznikla v roku 2002 za spolupráce bratislavskej mestskej časti Staré Mesto a Televízie Markíza, ktorej vtedy šéfoval bývalý minister hospodárstva Pavol Rusko. Aktuálne však vyvstala hrozba, že obete domáceho násilia prídu o útočisko, pretože na budovu je uvalená exekúcia. Rusko mal v súčasnosti vynaložiť snahu, posunúť túto budovu podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi. Na tlačovej konferencii informovala staromestská samospráva o pokusoch prevodu majetku zo strany organizácie počas Ruskovho šéfovania.

Rusko je čisté prasa

Problematika rodín nie je cudzia hnutiu Sme rodina. Pokúšalo sa napríklad presadiť aj novelou zákona o rodičovskom príspevku, ktorý by podľa slov jeho členov pomohol 143-tisíc slovenským rodinám. Kollárovci sa pred časom v parlamente snažili, aby sa rodičovský príspevok zvýšil, no ich pokus nebol korunovaný úspechom. Viac sme o tom písali TU.

Možno aj pre zameranie na rodiny si všimol problémy krízového centra predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorý nenechal na markizáckom exšéfovi nitku suchú. „Ten Paľo Rusko je čisté prasa!“ začína svoje vyjadrenie na sociálnej sieti Kollár a pokračuje, „všetko prehajdákal a teraz ide ukradnúť budovu, ktorá mu nepatrí a majú tam útočisko týrané ženy!“

(text pokračuje pod príspevkom)

Zdroj: Facebook/Boris Kollár

Ďalej vo svojom príspevku na Facebooku kladie Kollár otázku: „Rusko, ty z*sratý lúzer zlodejský, sa nehanbíš?“ a v kladení otázok pokračuje, „to si už padol tak hlboko, že už nemáš koho okradnúť, tak ukradneš posledné útočisko týraných žien?“ Svoj príspevok uzavrel krátkym skonštatovaním: „Opľuť ťa je málo...“

Rusko si na budovu dlhodobo brúsil zuby

Osud krízového centra nie je ľahostajný ani poslankyni z OĽaNO-NOVA Veronike Remišovej, ktorá je zároveň členkou dozornej rady Majáka nádeje. Ako informovala: „Nadobudli sme podozrenie, že Rusko chce zneužiť majetok, a žiadali sme, aby mu bolo zabránené nakladaním s touto budovou.“ Samospráva rovnako tvrdí, že bývalý minister hospodárstva sa snaží zmeniť majiteľa budovy. Cieľom týchto úkonov je, aby si Staré Mesto nemohlo uplatniť predkupné právo za pôvodných podmienok predaja. Od roku 2015 mal údajne začať uzatvárať zmluvy s firmami Mariána Kočnera. Remišová tvrdí, že na tieto kroky nemal exminister odsúhlasenie správnej rady. Viac sme o tom písali TU.

Na svojom facebookovom profile si poslankyňa národnej rady Veronika Remišová tiež pridala príspevok, v ktorom hovorí: „Človek by si myslel, že Pavlovi Ruskovi už stačilo - veď jeho strana sa spomína s mnohými kšeftami v spise Gorila,“ začala a pokračovala, že najnovšie chce obrať o budovu neziskovú organizáciu. „O budovu, ktorú do spoločného projektu vložila mestská časť za symbolických 100 korún. Ako sa to dá?“ kladie poslankyňa otázku, na ktorú ponúka aj odpoveď.

Kauza Maják nádeje – podľa Remišovej

Ako sme už v článku spomínali, nezisková organizácia Maják nádeje sídliaca na Karpatskej ulici v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto vznikla v roku 2002. Ako vo svojom príspevku píše aj poslankyňa za Obyčajných ľudí Remišová, je to spoločný projekt bývalej Nadácie Markíza a mestskej časti Bratislava Staré Mesto. „Pán Rusko sa nominoval minulého roku na funkciu riaditeľa Majáka nádeje, pretože v správnej rade má jeho Nadácia väčšinu,“ približuje poslankyňa a pokračuje, „následne uzavrel s firmou pána Kočnera zmluvu o budúcej zámennej zmluve.“

Podľa jej slov sa bývalý markizácky riaditeľ v tejto zámennej zmluve „pravdepodobne dohodol, že dá Kočnerovi celú obrovskú budovu na Karpatskej ulici a za to mu pán Kočner dá byt vo Five Star Residence“, čo komentuje Remišová štipľavou poznámkou, že je to skutočne vhodné bývanie pre týrané matky s deťmi, a ďalej približuje, že v aktuálnej budove Majáka nádeje je niekoľko bytových jednotiek s dvorom a miestnosťami uspôsobenými na spoločný život pre obyvateľov, zatiaľ čo „v luxusnej Five Star Residence sa pravdepodobne jedná o jeden luxusný byt ako šitý na mieru pre oligarchov“.

V popise priebehu udalosti pokračuje poslankyňa aj ďalej. Podľa jej tvrdení si následne „Pavol Rusko od inej Kočnerovej firmy požičal v mene Majáka nádeje 100 000 eur“ a dodáva, že potom „nahradil zmluvu o budúcej zámennej zmluve záväzkom na pol milióna eur“. Záväzky vo výške 600 000 eur Maják nádeje nesplatil, „veď z čoho, keď je to organizácia určená pre ženy a deti bez strechy nad hlavou“, ako dodáva Remišová a pokračuje, že o necelých 5 mesiacov má krízové centrum už na krku exekúciu.

(text pokračuje pod príspevkom)

Zdroj: Facebook/Veronika Remišová

„Táto budova môže mať hodnotu cca 1 milión eur, niet divu, že si na ňu Pavol Rusko dlhodobo brúsil zuby,“ píše Matovičova poslankyňa a spresňuje, že budovu získala „neznáma firma Vigi trade, ktorá pohľadávku kúpila, a vznikla pravdepodobne len na tento účel začiatkom tohto roka. A viete si domyslieť, s kým sa firma Vigi trade podelí...“ necháva svoje posolstvo otvorené.

V závere svojho príspevku konštatuje: „Z Kaliňáka ma bolí hlava, ale z tohto prípadu ma bolí srdce, pretože nedokážem pochopiť, ako niekto dokáže parazitovať na týraných ženách a deťoch.“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

16:59 VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

Hnutie OĽaNO nepôjde do vlády, ktorá by mala v pláne prijať registrované partnerstvá, adopcie detí p…