Kollár pre PL vysvetlil, ako to je s kotlebovcami: Nevylučujem spoluprácu s nikým, ale zatiaľ som sa ani s nikým nebavil

11.1.2017 9:13

Správa o tom, že hnutie Borisa Kollára Sme rodina hovorilo o nadchádzajúcich voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) so Ľudovou stranou Naše Slovensko prebehla médiami a zaujala voličov aj médiá, ktoré sa jej okamžite chytili. Poslanci Peter Pčolinský a Boris Kollár však vysvetľujú, že všetko je inak.

Kollár pre PL vysvetlil, ako to je s kotlebovcami: Nevylučujem spoluprácu s nikým, ale zatiaľ som sa ani s nikým nebavil
Foto: SITA
Popis: Boris Kollár, líder hnutia Sme rodina
Predseda a zakladateľ hnutia Sme rodina Boris Kollár reagoval na bombastické správy o rozhovoroch medzi kotlebovcami a kollárovcami na sociálnej sieti deň po ich zverejní. Podobne ako ešte skôr Peter Pčolinský aj Kollár uviedol, že nešlo o žiadne oficiálne rokovania o tom, kto by mal koho podporiť vo voľbách do VÚC. Obaja poslanci Sme rodina zvažujú kandidatúru. 
 
„Priatelia, prosím, ukľudnime sa, už tu novinári vypisujú a slniečkari hejtujú, a nikto sa mňa neopýta, len zaručene informujú, ako to je či bude,“ skritizoval novinárov aj odporcov Ľudovej strany Kollár.  
Rozhodné nie spolupráci s ĽSNS predseda hnutia Sme rodina nepovedal, ale uviedol, že zatiaľ je všetko otvorené. „Sme rodina doteraz nerokovala s nikým o podpore v župných voľbách,“ napísal s tromi výkričníkmi na záver Kollár na svojom facebookovom profile. 
 
Ak bude Sme rodina rokovať s inými stranami o prípadnej podpore v župných voľbách, bude o tom Boris Kollár informovať. Pre Parlamentné listy predseda hnutia Sme rodina potvrdil, že nikto z hnutia žiadne oficiálne rokovania s inými stranami o voľbách do VÚC zatiaľ neviedol. 
 
Či sa bude uchádzať o kreslo bratislavského župana Boris Kollár, neprezradil. „Ešte to rozhodnutie nepadlo, je príliš skoro a ja si myslím, že stačí začať s kampaňou pol roka pred voľbami,“ zopakoval poslanec svoje vlaňajšie stanovisko. 
 
Všetko je vraj otvorené a záleží na tom, ako budú vlastne vyzerať voľby do VÚC a či vôbec prezident podpíše zmeny, ktoré navrhuje vládna koalícia. Návrh na jednokolové župné voľby sa vlani stretol s kritikou opozície. Preto sa ešte uvidí a možnosti na spoluprácu sú vraj stále ešte otvorené. „Nevylučujem spoluprácu s nikým, ale zatiaľ som sa ani s nikým nebavil, pretože je to podľa mňa predčasné,“ povedal Kollár pre Parlamentné listy. 
 
Boris Kollár o spolupráci s Kotlebovcami vo VÚC
Boris Kollár o spolupráci s kotlebovcami vo VÚC (ReproFoto: Facebook/Boris Kollár)
 
Ešte v pondelok, keď sa objavili správy o údajných rozhovoroch medzi Sme rodina a kotlebovcami, reagoval na celú vec poslanec Peter Pčolinský. „Keďže som si prečítal kopec nezmyslov, tak uvediem na pravú mieru,“ píše kollárovec v úvode svojho statusu. Pčolinský priznáva, že sa približne pred dvomi mesiacmi rozprával s Marianom Kotlebom o voľbách do VÚC. 
 
Nešlo však o žiadne oficiálne medzistranícke rokovania. Pčolinský Kotlebu údajne iba informoval, že zvažuje kandidovať na predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Kotlebovci sa totiž tiež plánujú uchádzať o miesto prešovského župana. 
 
K žiadnej predbežnej dohode o podpore však podľa Pčolinského nedošlo a v minulosti sa podobne bavil aj s poslancami iných strán. „Mne nebude nikto diktovať, či sa s niekým môžem alebo nemôžem rozprávať. Kotleba je legitímne zvolený poslanec NR SR takisto ako napr. Matovič, Danko atď.,“ uzavrel svoj status kollárovec. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz

Ďalšie články z rubriky

Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

16:15 Upokojí Saková ako ministerka vnútra situáciu v spoločnosti? Sólymos si nie je istý. Ona vie, čo má robiť, dopĺňa Žiga

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) si nie je istý, či nominácia štátnej tajomní…