Kollár opäť rozvíril vody internetu: Kurňa…, dáte doktorovi klobásu, je to trestný čin

2. 10. 2016 18:13

Prednedávnom zarezonovala médiami korupčná kauza, v ktorej sa mal previniť jeden zo špičkových slovenských onkológov. Podľa informácií jednej z televízií mal lekár vziať od pacienta úplatok 50 eur. Práve tento incident poriadne nakopol Borisa Kollára, ktorý na adresu problematiky na svojom facebookovom profile zavesil tematické video. „Tento štát je nejaký celý chorý, čo vy na to hovoríte?“ pýta sa poslanec na sociálnej sieti.

Kollár opäť rozvíril vody internetu: Kurňa…, dáte doktorovi klobásu, je to trestný čin
Foto: pk
Popis: Boris Kollár.
reklama

Boris Kollár vo svojom najnovšom videu vyzýva na diskusiu na tému úplatkárstva, korupcie a toho, či je správne stíhať onkológa, ktorý si vzal bokom 50-eurový úplatok.

„Niekto tu ukradne miliardy a nič sa nedeje. A teraz nachytajú špičkového odborníka, ktorý neviem, akým spôsobom, veľmi som to nesledoval, vezme dajme tomu 50-eurový úplatok. Zachráni ale tisíce a tisíce ľudí od rakoviny, pomôže im. Človek, ktorý zachráni tisíce ľudí vezme 50 eur a ideme ho zatvoriť na päť rokov. Teraz sa pýtam, je to v poriadku?“ pokladá si rečnícku otázku poslanec. Zároveň vyzýva používateľov sociálnej siete na verejnú diskusiu v komentároch pod videom.

„Nejaký policajt, chudák, v Malackách alebo Senci zoberie 500 eur a ide na strašne veľa rokov do basy. A žiadny politik a žiadny oligarcha nejde do basy, keď vás tu okrádajú o ťažké, ťažké stámilióny. Jednoducho sa nič nedeje,“ konštatuje Kollár.

Politik ďalej uvádza, že ľudia by sa mohli za ochotu zavďačiť napríklad milej sestričke v nemocnici a to kyticou kvetov či bonboniérou. „Spáchali ste trestný čin!“ upozorňuje.

„Trestným činom je aj, keď vy dávate bonboniéru sestričke a aj to, keď ju ona príjme,“ hovorí politik. „Niekto urobí perfektnú operáciu srdca, zachráni mi život a ja, kurňa, som šťastný a chcem sa mu revanšovať. Donesiem mu obraz, vajcia z dediny a klobásu. Mám byť za toto trestne stíhaný? Má byť ten lekár trestne stíhaný za toto?“ pýta sa na záver videa poslanec a šéf Sme rodina.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…