Kollár odkazuje do Košíc: Ste banda vydrbaných zlodejov. Viceprimátorka je krava. Keď sa dostanem do vlády, všetkých pozatváram

19.9.2016 17:23

Situáciou v Košiciach sa už zaoberá aj líder parlamentného hnutia Sme rodina Boris Kollár. V metropole východu to poriadne vrie a za všetko môže firma EEI, ktorá od mesta získala zákazku týkajúcu sa parkovania. Košičania proti tomuto rozhodnutiu už viackrát protestovali a nespokojných aktivistov viceprimátorka nazvala „primitívmi“. Jednej obyvateľke mesta dokonca povedala, že je krava. Kollár sa poriadne rozčúlil a lietali aj ďalšie tvrdé slová.

Kollár odkazuje do Košíc: Ste banda vydrbaných zlodejov. Viceprimátorka je krava. Keď sa dostanem do vlády, všetkých pozatváram
Foto: pk
Popis: Boris Kollár.

Nepokojný východ. V Košiciach to už naozaj poriadne vrie. Dôvodom sú medializované správy o spore občanov, respektíve občianskych aktivistov, s radnicou mesta. Jablkom sváru je zvýšená cena parkovania v metropole východného Slovenska, ktoré zabezpečuje firma EEI.

K prípadu sa vyjadril už aj líder Sme rodina Boris Kollár. Poslednou kvapkou pre neho bola reakcia viceprimátorky Petry Lenártovej. Tá totiž v domnení, že má vypnutý mikrofón, počastovala občanov slovami ako „primitívi“ či „krava“. Viac si môžete prečítať TU.

„Teraz to už prekročilo všetky hranice. Ako sa môže viceprimátorka vyjadriť o občianke, ktorú má zastupovať, že je krava. To je taká arogancia moci,“ povedal na Lenártovej adresu Boris Kollár a ešte pritvrdil: „Toto robia typické štandardné politické strany. Kradnú, klamú, podvádzajú a ešte sú aj arogantní a drzí a voličovi povedia, že je krava? No krava je sama a môžete to aj rovno napísať, že jej odkazujem, že sama je krava.“

Bratislavčania to ustáli, Košičania nie

Parkovanie v Košiciach dostala na starosti firma EEI, ktorá je známa aj svojím napojením na schránkové firmy či spackanú parkovaciu zákazku v Petržalke. „Z Petržalky EEI, naštastie, vyhnali, Bratislavčania to ustáli, Košičania nie. Vidíte, čo sa tam deje. Sú schopní zapredať ľudí len preto, aby niekto zarobil. Firma EEI len namaľuje na mestských pozemkoch čiary a za to berie 50 percent? A pokuty vyberajú mestskí policajti? Načo je tam ten aparát so 400 ľuďmi na magistráte,“ rozčuľuje sa Kollár, podľa ktorého za všetkým stojí Smer.

„Pozrite sa, kto to tam organizuje. Všetko je napojené na Smer, na štandardné strany. Tu to vidíte v malom. Raši je poslanec NR. To je všetko biznis smeráckych špičiek,“ myslí si poslanec, ktorý si dal za cieľ zbaviť Slovensko týchto „parazitov“.

Na prípad lídra Sme rodina upozornili členovia hnutia z Košíc. „Dokonca chcú predať aj 33-percentný podiel spoločnosti na likvidáciu odpadu spoločnosti, ktorú už vlastní matka EEI. Kto to kúpi? Zase oni,“ povedal pre Parlamentné Listy Kollár. Podľa neho budú potom Košičania odkázaní na drahú súkromnú firmu, ktorá zvýši ceny likvidácie odpadu. V Košiciach chcú tiež podľa Kollára sprivatizovať aj mestskú hromadnú dopravu. „Oni sa zbláznili. Je to jedna banda vydrbaných zlodejov,“ pení poslanec.

Keď budem vo vláde, pozatváram ich

Na otázku Parlamentných Listov, ako plánuje situáciu riešiť, Kollár odpovedal: „Momentálne nemám žiadne kompetencie to riešiť, môžem na to len upozorňovať a vykrikovať v parlamente či upozorňovať médiá. Potom, keď budem o štyri roky vo vláde, možem ich pozatvárať.“

„Kašlú na ľudí a mastia si len vlastné vrecká. A to všetko preto, aby zarobili. Na vás úplne kašlú,“ hovorí Kollár o mestskom zastupiteľstve v Košiciach a voličov upozorňuje, aby si tento prípad zapamätali a v budúcnosti týchto zástupcov nevolili: „Pokiaľ sa nezbavíme týchto štandardných politikov, ktorí kradnú, klamú a podvádzajú, ktorí vás majú za handry.“ Líder Sme rodina má aj drsný odkaz pre politikov: „Vy to ešte nechápete, že ste skončili, už idete z kopca dole, priatelia, a raz vás tí Košičania budú súdiť,“ uzatvára Kollár.

Firma EEI má pritom naozaj pestrú minulosť. Okrem toho, že má napojenie na schránkové spoločnosti, podobný parkovací systém dostala na starosť aj v bratislavskej Petržalke. Tam sa však vďaka aktivistom rozpútala okolo celej zákazky kauza a EEI nakoniec odstúpila. Aktivity s parkovaním riešila EEI aj v Košiciach v roku 2013. „V Košiciach dokonca krajská prokuratúra riešila podnet súvisiaci s parkovaním a firmou EEI, ktorá prevádzkovala parkovacie miesta v rozpore s dovtedy platnou legislatívou a vyberala parkovné na komunikáciách patriacich pod mesto. V roku 2013 stihli poslanci Smeru v národnej rade  odhlasovať novelu, ktorá to začala umožňovať,“ dodal pre Parlamentné Listy poslanec mestskej časti Bratislava-Petržalka Vladimír Dolinay v septembri 2015. Viac si môžete prečítať TU.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: lb

Ďalšie články z rubriky

Bratislava si zaslúži špeciálny status, uviedol Pellegrini

20:31 Bratislava si zaslúži špeciálny status, uviedol Pellegrini

Metropola SR by mohla od štátu dostávať každoročne príspevok vo výške niekoľkých desiatok miliónov e…