Kollár nešetril výkričníkmi. Neprípustné. Zvrátené. Ak policajti nevedia trafiť pneumatiku, musíme im zakázať strieľať po autách s deťmi!

18. 6. 2017 16:24

Sedemnásťročný Tomáš zomrel v noci nadnes po streľbe policajtov na unikajúce auto neďaleko Novej Bane. Tento prípad neunikol ani pozornosti Borisa Kollára, ktorý sa k tomu ostro vyjadril na sociálnej sieti. Nešetril kritikou do radov polície, ale povedal aj, že tu musí byť rešpekt, inak...

Kollár nešetril výkričníkmi. Neprípustné. Zvrátené. Ak policajti nevedia trafiť pneumatiku, musíme im zakázať strieľať po autách s deťmi!
Foto: Reprofoto/Facebook: Boris Kollár
Popis: Boris Kollár
reklama

„Je neprípustné, aby sme tu strieľali a zabíjali ľudí v autách kli nezastaveniu! Ak dáme na misku váh nezastavenie vozidla a smrť mladého človeka, tak je to absolútne zvrátené! Ak policajti nevedia trafiť pneumatiku, tak im musíme zakázať strieľať po autách s deťmi!“ uviedol najznámejší poslanec strany Sme rodina na svojej facebookovej nástenke.

Upozornil, že to nie je prvý prípad. „Ale rešpektujem aj opačný názor, a to druhú stranu, ak nebude rešpekt a policajti sa úplne na všetko vykašlú, tak tu bude anarchia,“ napísal Kollár a požiadal svojich  ľudí o vyjadrenie.

Zdroj: Facebook/Boris Kollár

Kollár svojim statusom narážal na udalosť, ktorá sa stala po tom, ako policajná hliadka na služobnom aute dávala na križovatke prednosť po hlavnej ceste idúcim vozidlám. Spozorovala pritom auto, ktoré viedol 19-ročný Michal z okresu Zlaté Moravce. Ten už predtým šoféroval motorové vozidlo v čase, keď mal uložený zákaz na jeho vedenie.

Policajná hliadka preto chcela vodiča zastaviť v smere na obec Orovnica. „Vodič reagoval značným zrýchlením a následne aj riskantným manévrom, keď predbehol vozidlo idúce pred ním, čím ohrozil aj ďalšie vozidlo jazdiace v protismere, a ďalej sa snažil hliadke uniknúť,“ priblížila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Kováčiková.

Hliadka preto niekoľkokrát vystrelila do vzduchu a použila aj varovný výstrel smerovaný na zastavenie unikajúceho vozidla. Následne neďaleko obce Hronský Beňadik v časti Psiare auto pravdepodobne následkom vysokej rýchlosti za železničným priecestím havarovalo.

Vo vozidle sa nachádzali ďalšie tri osoby: 16-ročná spolujazdkyňa sediaca vedľa vodiča a dvaja spolujazdci sediaci na zadných sedadlách, pričom 17-ročný Tomáš utrpel zranenie, ktorému na mieste podľahol. Prípadom sa zaoberá inšpekcia ministerstva vnútra.

Autor: rp, TASR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…